Víkendové pobyty vo Viedni

Rakúska metropola je ideálnym cieľom na víkendové pobyty v zahraničí. Vydajte sa na víkend vo Viedni a užite si pamiatky, kultúru, kaviarne aj gastronomické zážitky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Krásny horský hotel, dostali sme veľkú a štýlovo vybavenú izbu. Z vírivky je krásny výhľad na okolité pohorie s Giewontom. Kuchyňu tu majú veľmi kvalitnú, s veľkým výberom pri raňajkách aj večeri a opäť s krásnymi výhľadmi cez veľké okná do prírody. Plus možnosť raňajkovať na terase, to bolo skvelé. Milovníkom hôr odporúčam vyraziť na vrchol Wielki Giewont s nadmorskou výšku 1895 m.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt sme si dokonale užili. Aj keď sa penzión nachádza uprostred typickej horskej dedinky v Rakúsku, vďaka slovenskému personálu sme jazykovú bariéru vôbec neriešili. Naša izba bola komfortná a strava uspokojivá. Pán recepčný sa o nás po celú dobu perfektne staral, vždy nám pomohol a poradil nám skvelé tipy na výlety po okolí. Výhodou bola zľavová Lungau Card v rámci balíčka, s ktorou sme mali vstupenky a lanovku zadarmo.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím


Radi by ste navštívili zaujímavú zahraničnú destináciu, ale nemáte možnosť dlhšej dovolenky? Túžite vyraziť niekam, kde budete mať pestré možnosti zážitkov? Alebo si len chcete spestriť nepracovné dni výletom do zaujímavého mesta? Pre slovenských turistov je takmer dokonalou voľbou pre víkendové pobyty rakúska metropola. Okrem iného je obrovskou výhodou blízkosť Viedne - z Bratislavy trvá cesta približne hodinu. Vydajte sa do Viedne na víkend a užite si všetky lákadlá, ktoré hlavné mesto Rakúska ponúka.

Prečo na víkendový pobyt do Viedne?

Viedeň bývala po stáročia centrom Habsburskej monarchie, a tak tu na stopy slávnej histórie narazíte takmer na každom kroku. K pamiatkam, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, patrí napríklad katedrála sv. Štefana, hradný komplex Hofburg, Cisárska hrobka alebo palác Belvedere.

Viedeň je vychýrená svojimi vianočnými trhmi a v období pred Vianocami rozhodne stojí za návštevu. Svojim návštevníkom toho však má mnoho čo ponúknuť počas celého roka. Milovníci umenia tu môžu navštíviť nespočet galérií, výstavných hál a múzeí, kde je možné na vlastné oči vidieť diela najznámejších svetových umelcov.

Viedeň je tiež skvelou voľbou pre pobyt s deťmi. Okrem mnohých ihrísk, parkov a zelene tu nájdete skvelé zázemie a atrakcie pre malých turistov. Napríklad v najstaršej európskej zoologickej záhrade Schönbrunn alebo v slávnom zábavnom parku Prater s obrovským ruským bicyklom sa pobavia malí i veľkí.

Samostatnou kapitolou je, samozrejme, znamenitá rakúska gastronómia. Vo Viedni narazíte na nespočetné množstvo skvelých kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať to najlepšie, čo tunajšia kuchyňa ponúka. Tipy na jedlá, ktoré by ste počas víkendu vo Viedni rozhodne mali ochutnať, prinášame v tomto článku