Víkendové pobyty vo Viedni

Rakúska metropola je ideálnym cieľom na víkendové pobyty v zahraničí. Vydajte sa na víkend vo Viedni a užite si pamiatky, kultúru, kaviarne aj gastronomické zážitky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza hneď pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene od rána do večera, takže sa počas dovolenky nemusíte báť ani smädu. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo miestnych i zahraničných hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. So slávnymi kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Radi by ste navštívili zaujímavú zahraničnú destináciu, ale nemáte možnosť dlhšej dovolenky? Túžite vyraziť niekam, kde budete mať pestré možnosti zážitkov? Alebo si len chcete spestriť nepracovné dni výletom do zaujímavého mesta? Pre slovenských turistov je takmer dokonalou voľbou pre víkendové pobyty rakúska metropola. Okrem iného je obrovskou výhodou blízkosť Viedne - z Bratislavy trvá cesta približne hodinu. Vydajte sa do Viedne na víkend a užite si všetky lákadlá, ktoré hlavné mesto Rakúska ponúka.

Prečo na víkendový pobyt do Viedne?

Viedeň bývala po stáročia centrom Habsburskej monarchie, a tak tu na stopy slávnej histórie narazíte takmer na každom kroku. K pamiatkam, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, patrí napríklad katedrála sv. Štefana, hradný komplex Hofburg, Cisárska hrobka alebo palác Belvedere.

Viedeň je vychýrená svojimi vianočnými trhmi a v období pred Vianocami rozhodne stojí za návštevu. Svojim návštevníkom toho však má mnoho čo ponúknuť počas celého roka. Milovníci umenia tu môžu navštíviť nespočet galérií, výstavných hál a múzeí, kde je možné na vlastné oči vidieť diela najznámejších svetových umelcov.

Viedeň je tiež skvelou voľbou pre pobyt s deťmi. Okrem mnohých ihrísk, parkov a zelene tu nájdete skvelé zázemie a atrakcie pre malých turistov. Napríklad v najstaršej európskej zoologickej záhrade Schönbrunn alebo v slávnom zábavnom parku Prater s obrovským ruským bicyklom sa pobavia malí i veľkí.

Samostatnou kapitolou je, samozrejme, znamenitá rakúska gastronómia. Vo Viedni narazíte na nespočetné množstvo skvelých kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať to najlepšie, čo tunajšia kuchyňa ponúka. Tipy na jedlá, ktoré by ste počas víkendu vo Viedni rozhodne mali ochutnať, prinášame v tomto článku