Víkendové pobyty vo Viedni

Rakúska metropola je ideálnym cieľom na víkendové pobyty v zahraničí. Vydajte sa na víkend vo Viedni a užite si pamiatky, kultúru, kaviarne aj gastronomické zážitky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Perfektný hotel, ktorý som navštívil už trikrát. Majú tu skvelý výber z chutných jedál a personál je vždy pripravený vám s čímkoľvek pomôcť. Moja štvorročná dcéra bola nadšená z tematických izieb a veľmi sa jej páčilo aj v bazénoch. Vo wellness nájdete všetko, na čo si spomeniete. A každý deň vám ešte spríjemní olovrant. Odporúčam, toto miesto stojí za návštevu.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko
Overené Travelkingom

“Ak máte radi relax v teplej vode, je pobyt v Apartmánoch Termál pre vás to pravé. Apartmány vyzerajú novo a moderne, sú priestranné a majú všetko potrebné. Raňajky sú bohaté a veľmi dobrú je tu i káva. Príjemným prekvapením bol sympatický a ukecaný pán masér. Čerešničkou pobytu je, samozrejme, Thermalpark plný bazénov s horúcou vodou. Z výletov odporúčame neďalekú Bratislavu. Hlavne Bratislavský hrad a staré uličky centra mesta. Určite odporúčam vyskúšať aj niektorú z miestnych štýlových kaviarní.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím


Radi by ste navštívili zaujímavú zahraničnú destináciu, ale nemáte možnosť dlhšej dovolenky? Túžite vyraziť niekam, kde budete mať pestré možnosti zážitkov? Alebo si len chcete spestriť nepracovné dni výletom do zaujímavého mesta? Pre slovenských turistov je takmer dokonalou voľbou pre víkendové pobyty rakúska metropola. Okrem iného je obrovskou výhodou blízkosť Viedne - z Bratislavy trvá cesta približne hodinu. Vydajte sa do Viedne na víkend a užite si všetky lákadlá, ktoré hlavné mesto Rakúska ponúka.

Prečo na víkendový pobyt do Viedne?

Viedeň bývala po stáročia centrom Habsburskej monarchie, a tak tu na stopy slávnej histórie narazíte takmer na každom kroku. K pamiatkam, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, patrí napríklad katedrála sv. Štefana, hradný komplex Hofburg, Cisárska hrobka alebo palác Belvedere.

Viedeň je vychýrená svojimi vianočnými trhmi a v období pred Vianocami rozhodne stojí za návštevu. Svojim návštevníkom toho však má mnoho čo ponúknuť počas celého roka. Milovníci umenia tu môžu navštíviť nespočet galérií, výstavných hál a múzeí, kde je možné na vlastné oči vidieť diela najznámejších svetových umelcov.

Viedeň je tiež skvelou voľbou pre pobyt s deťmi. Okrem mnohých ihrísk, parkov a zelene tu nájdete skvelé zázemie a atrakcie pre malých turistov. Napríklad v najstaršej európskej zoologickej záhrade Schönbrunn alebo v slávnom zábavnom parku Prater s obrovským ruským bicyklom sa pobavia malí i veľkí.

Samostatnou kapitolou je, samozrejme, znamenitá rakúska gastronómia. Vo Viedni narazíte na nespočetné množstvo skvelých kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať to najlepšie, čo tunajšia kuchyňa ponúka. Tipy na jedlá, ktoré by ste počas víkendu vo Viedni rozhodne mali ochutnať, prinášame v tomto článku