Víkendové pobyty v Slovinsku

Horský ráz krajiny dotvára priezračné rieky farbiace sa do tyrkysových tónov, nádherné jazerá, vodopády a jaskyne. Pre milovníkov prírody je Slovinsko skutočným rajom, do ktorého sa môžete vrátiť tisíckrát, ale aj tak vás neprestane baviť. Vyrazte na víkendový pobyt do Slovinska a užite si tu prírodu aj špičkové wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V tomto hoteli som bol na dovolenke ešte predtým, než sa stal súčasťou ponuky Travelkingu. Hotel pôsobil veľmi luxusne, má výbornú polohu pri jazere Bohinj, priateľské ceny, vynikajúcu stravu so širokou ponukou a veľký vodný svet, ktorý je rajom predovšetkým pre rodiny s deťmi. Zároveň má dosť veľkú kapacitu, takže nie je problém nájsť voľný termín v akejkoľvek sezóne. To všetko sú dôvody, prečo sme sa rozhodli hotel zaradiť do našej ponuky.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Slovinsko je krajinou fascinujúcich prírodných divov. Uchváti vás predovšetkým krásou svojej hornatej krajiny, 90 percent slovinského územia sa totiž nachádza v nadmorskej výške vyššej ako 2 000 metrov. Alpy lákajú turistov ako v zime perfektnými zjazdovkami, tak v lete vysokohorskou turistikou a adrenalínom. Pri pochôdzkach Slovinskom sa pred vami na každom rohu otvárajú neskutočné výhľady do krajiny. Nenechajte si ujsť návštevu Triglavského národného parku aj s najvyšším vrcholom Triglav (2 864 m n. m.).

Aktívny víkend v Slovinsku je jedna radosť

Kde inde prežiť aktívny víkend ako v Slovinsku? Táto malá krajina ponúka nespočetné možnosti na dovolenke, pri ktorej sa poriadne zapojíte. Turistické trasy, cykloturistika a adrenalín v lete, bežkárske trate, lyžovanie a snowboarding v zime. Naplánujte si aktívny víkend v Slovinsku a užite si naplno náročné aj odpočinkové športové aktivity.

Ak chcete na dovolenke zažiť niečo neobvyklé, potom môžete využiť z rôznych možností adrenalínových zážitkov. Vyskúšajte paragliding, vrhnite sa na raftoch po rieke Soči, trúfnite si na ferraty alebo sa vydajte v neoperne slovinskými kaňonmi. Pre všetky dobrodružné duše je Slovinsko ako stvorené.

Nakoniec si môžete zájsť aj k Jadrskému moru na juhozápad krajiny. Slovinské pobrežie síce meria len 43 kilometrov, zato tu však nájdete množstvo atraktívnych miest na kúpanie a miest s pravou prímorskou atmosférou, ako je Piran či Koper.

Na víkend do slovinských termálov

Až budete zo všetkých svojich aktivít unavení, doprajte si trochu oddychu vo wellness pobyte. Termálne kúpele v Slovinsku sú tiež jedným z lákadiel, patria totiž medzi predné európske termály. Kúpele Topolšica, Rogaška Slatina, Ptuj alebo Sčere vám ponúknu liečivé termálne pramene a špičkovú starostlivosť.

Odpočívať môžete napríklad pri ikonickom jazere Bled s kostolíkom na ostrove a majestátnym hradom týčiacim sa nad skale nad jazerom. Vydajte sa objavovať aj ďalšie slovinské mestá, predovšetkým hlavné mesto Ľubľana, ktoré je plné útulných kaviarní, výbornej gastronómie i historických pamiatok na objavovanie. Táto krásna metropola vás zaujme svojou zaujímavou architektúrou i polohou blízko mora a Julských Álp.