Víkendové pobyty v Poľsku

Vyrazte na víkendový pobyt k našim severným susedom! Čaká tu na vás krásna príroda, slávne historické mestá i pestré možnosti vyžitia. Víkend v Poľsku si skrátka užijete, či už dávate prednosť pamiatkam, odpočinku, alebo preferujete aktívne strávený voľný čas. Obrovskou výhodou je, že množstvo atraktívnych destinácií leží neďaleko slovenských hraníc!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Počas pobytu v Krasicki Resort Hoteli & Spa *** sme úplne zabudli na starosti všedných dní. Menšia plocha izby bola bohato vyvážená priestranným balkónom s výhľadom do prírody. Wellness centrum bolo síce menšie, ale aj tak sme si v ňom parádne oddýchli. Všade v hoteli bolo perfektne čisto a najviac ma nadchla pestrá polpenzia. Všetky pokrmy boli čerstvé, veľmi chutné a výber bol skutočne bohatý. Odporúčam vyraziť za krásnymi výhľadmi na niektoré z rozhľadní, ktorých je v okolí mnoho.”

Kateřina Vašátková
Kateřina Vašátková
Zákaznícka podpora


Na hory, do kúpeľov, alebo napríklad k moru?

Slovensku blízke pohraničné oblasti tvoria predovšetkým hory, ktoré ponúkajú možnosť poznať slávne slovenské pohoria z poľskej strany. Čo tak zdolať Rysy po turistických trasách zo severu? V poľských Tatrách sú okrem vrcholov hôr aj ďalšie atraktívne výletné ciele, ako sú vodopády, ľadovcové jazerá a živé horské mestečká. Pre milovníkov zimných športov sú tu moderné lyžiarske areály s perfektnými snehovými podmienkami od jesene do jari. K obľúbeným turistickým strediskám patrí napríklad Białka Tatrzańska a Polana Szymoszkowa. Veľa zaujímavých zážitkov na vás čaká aj pri pobyte v poľských Beskydách, kde je hlavným lákadlom 12 km dlhý česko-poľský pohraničný hrebeň spájajúci hory Veľký Stožek a Veľká Čantoryje.

Dokonalý víkendový pobyt si v Poľsku užijú aj vyznávači kúpeľnej relaxácie. Poľské kúpele nie sú ešte medzi turistami tak preslávne, a tak ide o skvelú voľbou predovšetkým pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj a komornejšiu atmosféru. Aj napriek menšiemu množstvu návštevníkov tu však na návštevníkov čakajú malebné kúpeľné parky a promenády, špičkové služby a, samozrejme, aj prívetivé ceny. Výhodou kúpeľných miest Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój a Ladek Zdrój zároveň je, že leží len pár kilometrov od českých hraníc, a tak za nimi nemusíte cestovať ďaleko do vnútrozemia Poľska.

Zatúžili ste niekedy odísť na víkend k moru? Potom by vás možno mohlo zaujať, že zo Slovenska najbližšie more je pobrežie Baltského mora. Stále väčšej obľube sa teší napríklad letovisko Kołobrzeg, ktoré počas leta láka na príjemné počasie s teplotami okolo 25 °C, dlhé piesočné pláže lemované majákmi aj ceny, o ktorých na juhu Európy môžeme len snívať. Pokiaľ ste na sever Poľska ešte nezavítali, vrelo vám odporúčame túto stále ešte netradičnú destináciu navštíviť!