Veľkonočná dovolenka

Hľadáte naozaj pekné miesto, kde môžete s rodinou alebo s partnerom stráviť veľkonočné sviatky? Vyberte si z pestrej ponuky našich pobytov na Slovensku aj v zahraničí a urobte si Veľkú noc podľa seba. Na Veľkú noc pripadajú hneď dva štátne sviatky, vy si tak môžete užiť pobyt až na 4 dni bez nutnosti čerpať dovolenku.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.Veľká noc je časom tradícií, rodiny i odpočinku. Využite toto obdobie ako skvelú príležitosť pre výlety alebo 4-dňovú dovolenku s rodinou či blízkymi. Existuje mnoho možností, ako si užiť veľkonočnú dovolenku, poďte ich preskúmať s Travelkingom

Kam sa vydať na Veľkú noc

Jedna z obľúbených možností je navštíviť naše krásne slovenské mestá (napríklad Rajecké Teplice, Trenčín či blízke Trenčianske Teplice), alebo malebné dedinky na Orave či na Liptove a vychutnať si miestne tradície v tej najrýdzejšej podobe. Tiež tu môžete navštíviť tradičné trhy alebo ľudové oslavy. Môžete si prezrieť ručne zdobené veľkonočné vajíčka, ochutnať tradičné veľkonočné pečivo a cukrovinky a pozrieť sa na prehliadky a sprievody vo veľkonočných kostýmoch. To všetko prispeje k autentickému zážitku z Veľkej noci.

Vzhľadom k tomu, že ide aj o sviatky jari, sa môžete vydať do prírody a nechať zimnú bundu pekne doma. Vyrazte na prechádzky v prebúdzajúcej sa prírode a objavujte krásy rozkvitnutej prírody.

Ďalšou možnosťou je stráviť Veľkú noc na pláži alebo skrátka v trochu exotickejších destináciách. Toto je ideálna príležitosť pre tých, ktorí si chcú užiť slnečné lúče a teplé počasie. Môžete relaxovať na pláži, kúpať sa v mori, užiť si vodné športy a vychutnávať si skvelú tunajšiu gastronómiu. V mnohých turistických destináciách sú tiež organizované špeciálne veľkonočné akcie a oslavy.

Pre rodiny s deťmi je Veľká noc zvlášť vzrušujúca. Môžete si naplánovať rodinnú dovolenku, a to napríklad blízko aquaparku. Nezriedka narazíte na veľkonočný program pre deti, preto sa vopred informujte o akciách v okolí. Mnoho hotelov tiež organizuje detské aktivity a veľkonočné hry, ktoré zaručia zábavu pre celú rodinu.

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, veľkonočné pobyty a dovolenky sú skvelým spôsobom, ako tráviť čas s rodinou, relaxovať a prežívať sviatky plné radosti a tradícií.