Dovolenka v Tolmine

Malebné mestečko Tolmin leží v rozprávkovom údolí rieky Soči, hneď pri Triglavskom národnom parku. Návštevníkov láka na pohodovú atmosféru a predovšetkým krásnu okolitú krajinu, ktorá počas celého roka pozýva na najrôznejšie výlety a vodné športy. Vyberte si pobyt v Tolmine a užite si dovolenku uprostred nedotknutej prírody.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Údolie tiahnuce sa okolo najkrajšej rieky v Slovinsku, ktoré sa príznačne prezýva smaragdová kráska, je veľkým lákadlom pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť v kúzelnej krajine, radi objavujú prírodu a milujú vodné športy alebo pešiu turistiku.

Údolie rieky Soči sa nachádza v západnej časti Júlskych Álp, rozlieha sa pri Triglavskom národnom parku, známom ako najkrajšia časť krajiny. A práve na okraji tohto zeleného skvostu leží dedinka Tolmin.

Odvezte si z Tolminu tie najkrajšie zážitky

  • Triglavský národný park skrýva niekoľko prírodných klenotov – tiesňavy, ktoré vyzerajú ako z iného sveta, majestátne vodopády, voňavé husté lesy. Parkom sa tiahne sieť najrôznejších trás, ktoré zvládnu začiatočníci, rodiny s deťmi, nájdu sa tu však aj chodníky pre vysokohorskú turistiku. Pri prechádzkach územím rozhodne zavítajte k vodopádu Savica či tiesňave Vintgar.

  • V najnižšom bode parku, kúsok od strediska Tolmin, leží tiesňava Tolminska korita. Tiesňavami vedie turistická trasa, ktorú vás prevedie tyrkysová voda. Cestou narazíte na krásne vápencové steny s najrôznejšími útvarmi, ako je napríklad medvedia hlava.

  • Rieka Soča je medzi vodákmi obľúbená pre svoju krásu, ale aj divokosť. Rafting na smaragdovej vode je nezabudnuteľný zážitok.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici, alebo chcete vyraziť na dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.