Dovolenka v Senci

Senec je známy vďaka svojim Slnečným jazerám. Obľubu si zaslúžili pre viac ako 2200 hodín slnečného svitu ročne a vodu s teplotou okolo 25 °C. Nechajte sa zlákať na windsurfing, rybolov, jazdu na člne či loďke, alebo sa len tak váľajte na pláži. Alebo dáte prednosť kúpaniu v seneckom aquaparku? Po nachytaní bronzu navštívte historické centrum mesta, kde si môžete pozrieť morový stĺp alebo renesančný Turecký dom.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mestečko Senec s priľahlými Slnečnými jazerami ponúka na západnom okraji Slovenska takmer prímorskú atmosféru. A to len pár km od hlavného mesta, Bratislavy! Chcete ísť na dovolenku k vode, ale nechce sa vám ísť príliš ďaleko? Alebo na vinársky pobyt? Slovenský Senec potom bude skvelá voľba! Vďaka nadpriemernému množstvu slnečných dní a krásnej prírode plnej viníc si tu užijete nádhernú, rozmanitú dovolenku.

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá sú bezpochyby hlavnou atrakciou Senca. Ide o umelo vytvorené jazerá na rekreačné účely. Sú ideálnym miestom na odpočinok, plávanie a rôzne vodné aktivity. Tunajšie pláže ponúkajú piesočné brehy, slnečníky, plážový volejbal a ďalšiu zábavu pre návštevníkov. Môžete si tiež prenajať paddleboardy, kajaky alebo vodné bicykle a preskúmať okolie z vody.

Ak sa sem vydáte s deťmi, iste oceníte blízkosť skvelého aquaparku. Pri niektorých pobytoch je možnosť, že získate aj vstupenku zadarmo. Návštevou aquaparku nepotešíte len deti, ale aj seba – aquapark je skvelým miestom, kde sa deti i dospelí môžu vyblázniť a zrelaxovať.

(Cyklo)turistika aj preskúmavanie histórie

Okolie Senca ale ponúka širokú škálu rekreačných aktivít. Môžete si požičať bicykel a vydať sa na cykloturistiku po okolitých chodníkoch. V Senci ale môžete navštíviť aj tenisové kurty, golfové ihrisko a niekoľko turistických chodníkov. Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok, je k dispozícii aj lanový park.

Senec má tiež svoje historické centrum, ktoré stojí za preskúmanie. Môžete sa prechádzať úzkymi uličkami, obdivovať historické budovy ako kaplnku Najsvätejšej Trojice a navštíviť miestne múzeum.