Dovolenka v Segedíne

Vydajte sa do mesta zrodu obľúbeného segedínskeho guláša! V maďarskom Segedíne vás toho čaká oveľa viac ako výborná gastronómia. Historické pamiatky, skvelá termálna voda a slnko, ktoré tu svieti najviac v celej krajine. Ktorý pobyt v Segedíne si vyberiete?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Najslnečnejšie maďarské mesto vám prinesie dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať. Segedín je domovom krásnej architektúry, širokých ulíc a atmosféry, ktorá miestami pripomína Paríž alebo Amsterdam. Ak si vyberte pobyt v Segedíne, môžete sa tešiť na objavovanie pamiatok, kúpele s termálnou vodou a ochutnávanie tradičných maďarských dobrôt.

Objavte miesto zrodu obľúbeného segedínskeho guláša

Segedín ponúka mnoho lákadiel. Milovníkov relaxu potešia miestne termálne kúpele alebo miestne Aquacentrum s mnohými atrakciami pre deti aj dospelých. Aby ste si oddýchli naozaj kvalitne, siahnite po pobyte s wellness. Na výber máte z kúpeľných pobytov, hotelov s neobmedzeným wellness alebo s masážami.

Pokiaľ chcete ochutnať tradičnú maďarskú kuchyňu, potom je Segedín tou najlepšou voľbou. V mnohých reštauráciách a bistrách okúsite autentickú chuť Maďarska, ale aj medzinárodnej gastronómie. Okrem známeho guláša odtiaľ pochádza aj uhorská saláma, ktorá je bežnou súčasťou ponuky údenín aj u nás na Slovensku. Jej príbeh vám vyrozpráva Múzeum uhorskej salámy Pick, ktoré sa práve v Segedíne nachádza. K jedlu si pripijete regionálnym vínom a skvelý gastro zážitok je na svete.

Dobré jedlo je síce neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky, skvelé zážitky vás však čakajú aj inde ako nad tanierom. O Segedíne to platí dvojnásobne. V meste máte šancu si pozrieť hneď niekoľko významných pamiatok. Dominantou je Votívny kostol s krásnou mozaikou Madony, ďalej Most vzdychov alebo miestna radnica.

Beriete so sebou na dovolenku deti? Potom ich ani seba nesmiete ochudobniť o zážitok v segedínskej zoo, ktorá patrí medzi najvyhľadávanejšie atrakcie v meste. Niet divu, ide o najväčšiu zoologickú záhradu v celom Maďarsku a návštevníci tu môžu pozorovať 200 druhov zvierat z celého sveta.