Dovolenka v meste Schruns

Obľúbené lyžiarske stredisko Schruns nájdete v malebnom údolí Montafon, ktoré sa rozlieha pri rakúsko-švajčiarskych hraniciach. Počas zimnej sezóny láka na prvotriednu lyžovačku v modernom skiareáli Silvretta Montafon. V lete na kilometre tratí krásnou horskou krajinou. Vďaka svojej polohe je Schruns ideálnym východiskovým bodom na spoznávanie alpskej prírody. Tak čo, ktorý pobyt v Schrunse si vyberiete?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?V najzápadnejšej časti Rakúska, ktoré sa prezýva malé Švajčiarsko, leží malebné alpské údolie Montafon. Susedí s masívom Silvretty, Arlbergom a švajčiarskym letoviskom Klosters. Rovnako ako neďaleký Arlberg sa môže každoročne pýšiť bohatou snehovou nádielkou. Srdcom Montafonu je mestečko Schruns, ktoré je skvelým východiskovým bodom pre zimnú aj letnú turistiku.

Odvezte si z dovolenky zo Schrunsu nezabudnuteľné zážitky

Vaše potulky po údolí vám uľahčí lanovka Hochjoch, ktorá vás vyvezie na rovnomennú horu plnú zábavy. Pre deti je pripravených niekoľko preliezačiek a atrakcií, na ktorých otestujú svoju obratnosť. Nechajte ich vyšantiť sa na prírodnej prekážkovej dráhe s pohyblivými kameňmi a lezeckými sieťami, alebo sa s nimi prejdite po slackline.

Za zmienku stojí aj Aktivpark Montafon, v ktorom si užije zábavu celá rodina. V areáli sa nachádza vodný park, krytý bazén, skatepark a tenisové kurty. Zažijete tu aj diskotéku na kolieskových korčuliach. Od októbra až do marca sa v Aktivparku môžete taktiež korčuľovať na ľade a trénovať svoje korčuliarske umenie.

Bavia vás pešie túry či cyklovýlety a chcete sa dozvedieť niečo zaujímavé? Potom sa vydajte na niektorú z náučných a tematických trás so sprievodcami - ponúkajú sa túry, ktoré vám predstavia všetko o vode v Montafone a cyklovýlety krásnou horskou krajinou. Viac o týchto akciách nájdete na oficiálnych stránkach Montafonu.

V zime sú hlavným lákadlom starostlivo udržiavané zjazdovky. Lyžiarske stredisko sa môže pochváliť dobre prepracovanou infraštruktúrou, o lyžiarov sa stará šesť desiatok lanoviek a vlekov, a tak sa tu netvoria zdĺhavé rady. Lanovky Hochjoch a Zamang vás rýchlo dopravia do strediska Kapell za čerstvým prašanom. Z Hochjochu vedie unikátny, 500 m dlhý lyžiarsky tunel, ktorým môžete dôjsť späť do Schrunsu.

Schruns spadá pod lyžiarsku oblasť Silvretta Montafon, ktorá je obľúbená medzi rodinami s deťmi, pretože väčšinu zjazdoviek tvoria modré trate. Na svoje si však prídu aj freerideri a snowboarďáci.

Po dni na nohách nie je nič lepšie, než si poriadne oddýchnuť vo wellness – prezrite si našu ponuku wellness balíčkov.