Dovolenka v Sanreme

Užite si slnečné leto na talianskej riviére v k odpočinku ako stvorenom letovisku Sanremo. Obľúbené stredisko letných radovánok je obklopené skleníkmi s ružami, a tak vás pri pobyte v Sanreme čakajú len tie najvoňavejšie zážitky.

Načítavam ponuky...


Sanremo je dlhodobo jedným z najobľúbenejších prímorských letovísk v Taliansku. Nachádza sa v provincii Imperia na severozápade krajiny. V meste vás nadchne bohaté kultúrne dedičstvo odkazujúce na dlhú históriu mesta založeného Rimanmi. Okrem pamiatok sú najväčším lákadlom nádherné pláže pri Stredozemnom mori, ktoré sľubujú jedinečný relax.

Letovisko Sanremo, to je tá pravá letná pohoda

Sanremo je obľúbené predovšetkým kvôli skvelému kúpaniu. K príjemnému odpočinku pozýva niekoľko piesočných pláží, ktoré sa rozprestierajú pri krištáľovo čistom mori. Nájdete ich priamo v centre mesta, no aj vo vzdialenejších lokalitách. Medzi najobľúbenejšie patria Spiaggia dei Porti, Spiaggia dei tre ponti vo vedľajšej dedinke, alebo Calla degli Orsi v obci Bussana. Či už sa uchýlite kamkoľvek, môžete sa spoľahnúť na čistotu a krásu pobrežia.

Ak deň patrí kúpaniu, potom večer je vhodný na objavovanie mesta. Spoznajte charakteristickú prímorskú kultúru, ktorá sa odráža v pamiatkach, múzeách a architektúre ako celku. Objavíte tu napríklad Katedrálu San Siro z 12. storočia alebo známy Kostol Cristo Salvatore. V uliciach mesta to žije v reštauráciách, baroch aj v slávnom kasíne, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie secesné budovy v meste. Dôležitou kultúrnou udalosťou je každoročný Festival talianskej piesne, ktorý priťahuje milovníkov hudby z celého sveta.

Aký pobyt si v Sanreme vybrať? Určite dajte prednosť ubytovaniu pri pláži, nech to nemáte ďaleko k moru. Nevybrali ste? Skúste romantické pobyty alebo pobyty v Taliansku, ktoré vám zaistí nezabudnuteľné leto .