Dovolenka v Ramsau am Dachstein

Raj turistiky a zimných športov - aj tak by sa dalo popísať malebné horské mestečko Ramsau am Dachstein. Ako už názov napovedá, nachádza sa pri pohorí Dachstein v Severných vápencových Alpách. Mestečko a jeho okolitá príroda neláka iba turistov, ale aj vrcholových športovcov, ktorí sem prichádzajú načerpať energiu. Vyberte si pobyt v Ramsau am Dachstein a oddýchnite si v krásnej prírode rakúskych Álp.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ramsau am Dachstein nájdete v krásnom Štajersku. Zo severu mestečko lemuje pohorie Dachstein, z juhu údolie Enns. Vďaka jeho ideálnej polohe to nebudete mať ďaleko do prírody ani do ďalších miest. Blízko leží napríklad obľúbený Schladming.

Rozprávková dovolenka v lete aj zime

Ramsau am Dachstein nie je iba malebné mestečko, ale aj slnečná plošina ponúkajúca mnoho túr pre celú rodinu. Vydajte sa na cestu zelenými pastvinami či majestátnymi ľadovcami. Pokiaľ cestujete s malými deťmi, vyberte sa na rozprávkový chodník Märchenweg. Ten vás prevedie okolo perníkovej chalúpky a najrôznejších šmýkačiek a preliezok. Pokiaľ patríte medzi vášnivých cyklistov, je pre vás k dispozícii viac ako 25 rôznych trás pre horskú cyklistiku.

V zime si na svoje prídu všetci milovníci zimných športov, ale aj relaxácie – zasnežená horská krajina je balzamom na dušu. Či už vás bavia lyže, snowboarding alebo freeride - všetci si prídu na svoje. V okolí sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk, napríklad rodinný skiareál Ramsau am Dachstein so širokými zjazdovkami alebo Rittisberg, ktorý ponúka širokú škálu rôzne ťažkých zjazdoviek. Najlepšie urobíte, keď si vyberiete pobyt pri zjazdovke, za zimným dobrodružstvom to potom budete mať len pár krokov.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si prechádzky krásnou rakúskou prírodou spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.