Dovolenka v meste Schladming

Malebné mestečko Schladming leží v údolí 4 hôr, v jednej z najúžasnejších lyžiarskych oblastí Rakúska, Schladming-Dachstein. Dovolenku si tu ale užijete aj v lete, keď hory Schladmingských Taur spolu s masívom Dachstein ponúkajú nespočetné množstvo túr, pri ktorých sa môžete kochať majestátnou krajinou, ktorú zdobia horské jazerá, vodopády a fotogenické tiesňavy.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Schladming sa nachádza v rekreačnom regióne Schladming-Dachstein, mesto je známe najmä ako stredisko zimných športov, avšak aj v lete ponúka mnoho vyžitia a možností rekreácie. Schladmingské Taury sú najobľúbenejšou časťou Nízkych Taur, potulkami narazíte na horské jazerá, plesá, tiesňavy aj vodopády

Najväčšími lákadlami sú okrem dych vyrážajúcej prírody práve lyžiarske strediská. Lyžiarska oblasť Schladming-Dachstein patrí medzi najlepšie v Rakúsku. Nachádza sa tu niekoľko skiareálov a pre návštevníkov je k dispozícii 184 km profesionálne upravených zjazdoviek, 514 km bežkárskych tratí a 7 snowboardových parkov.

Začatie lyžiarskej sezóny je skutočne veľkolepou udalosťou, pri ktorej nechýbajú svetové hviezdy. V minulosti na otváracej akcii vystúpil napríklad holandský Dj Martin Garrix a tento rok tu vystúpi spevák Robbie Williams.

Tipy na miesta, ktoré by ste v Schladmingu mali navštíviť

  • Dachstein: Najvyššia hora rovnomenného horského masívu a zároveň najvyššia hora Štajerska a Dolného Rakúska ponúka veľké množstvo horolezeckých trás, ale aj ferraty. Veľkej obľube sa teší napríklad ferrata Dachstein Westgrat.

  • Erlebnisbad Schladming: Návšteva miestneho aquaparku sa bude páčiť deťom, ale aj dospelým. Menší si môžu užívať na toboganoch, zatiaľ čo dospelí budú odpočívať v saune. Počas zimnej sezóny sa tu môžete okrem vodných radovánok aj korčuľovať na priľahlom klzisku.

  • Vlnený svet, steiner1888: Nahliadnite do tajomstva 120 ročnej výrobnej tradície tých najluxusnejších látok, z ktorých vyrába Louis Vuitton, Burberry alebo Gucci.

  • Mestské múzeum: Záujemcovia o históriu môžu navštíviť múzeum venované histórii mesta Schladming, v ktorom sa okrem iného dozvedia zaujímavé informácie o miestnych tradíciách.

  • Vodopády Kleiner a Großer Riesachfall: Vodopády sa nachádzajú približne 10 km od Schladmingu a nájdete ich na tematickej ceste Wilde Wasser (Divoká voda).

Náš tip: Po dni strávenom turistikou nie je nič lepšie, než si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si prechádzky krásnou rakúskou prírodou spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.