Dovolenka v Poznani

Poznaň je jedným z najstarších poľských miest, vďaka čomu rozpráva zaujímavé príbehy minulých dôb. Zároveň je miestom, kde sa odohrali zásadné udalosti moderných dejín. Okrem pekných pamiatok je možné počas dovolenky v Poznani vidieť aj rezidenciu Hitlera alebo šifrovacie centrum Enigma.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Hlavné mesto Veľkopoľska je skvelou víkendovou destináciou. Na dovolenku do Poznane môžete vyraziť autom, ale aj hromadnou dopravou. Metropola je jedným z hlavných dopravných uzlov medzi Varšavou a Berlínom, vďaka čomu má skvelé spojenie s okolitým svetom.

Čo si nesmiete nechať ujsť?

Trojica matematikov z Poznane prelomila kód Enigmy, avšak zásluhy sú mnohokrát pripisované iba Britom. Aby sa na ich úspech, ktorý pomohol ukončiť druhú svetovú vojnu, nezabudlo, bolo na počesť géniov vystavané šifrovacie centrum Enigma. Priamo oproti nemu stojí novorománsky cisársky palác postavený Viliamom II. Po napadnutí Poľska nacistami ho Nemci prestavali na Hitlerovo sídlo, dokonca tu vybudovali aj bunkre. Po vojne zámok slúžil ako tábor pre vojnových zajatcov. Neskôr sa dočkal rekonštrukcií a dnes je kultúrnym centrom.

Tak ako každé poľské mesto, aj Poznaň sa pýši množstvom cirkevných stavieb. Tie najkrajšie stoja na Tumskom ostrove a všetkým im dominuje najstaršia katedrála v krajine – Katedrála svätých apoštolov Petra a Pavla.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii mesta, vydajte sa do multimediálneho múzea Brána Poznane (Brama Poznania). Od histórie si oddýchnite napríklad v parku Citadel, nachádza sa síce na území bývalej vojenskej pevnosti, ale môžete sa tu prechádzať medzi tematickými záhradami a obdivovať umelecké diela. Milovníci športov, ale aj pekných výhľadov pri vode, si nesmú nechať ujsť návštevu rekreačného komplexu uprostred mesta, Maltu.