Poznaň: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Múzeum croissantovNajobľúbenejší výlet v lokalite

Krehké croissanty si väčšina ľudí spája s Francúzskom, málokto však vie, že slávne Svätomartinské croissanty sú už viac ako 150 rokov symbolom poľskej Poznane. O ich histórii a tradícii rozpráva poznanské Múzeum croissantov, ktoré nájdete hneď na hlavnom námestí (vchod je z vedľajšej ulice Klasztorna 23).

V múzeu, ktoré je umiestnené v renesančnej budove s prekrásnym výhľadom do centra, nazriete pod pokrievku výroby tradičnej sladkosti s bielou makovou náplňou a aj ju tu tiež ochutnáte. Špeciálnou atrakciou je Croissantová história Poznane, prvá a jediná animácia s croissantmi na svete.

Viac informácií

Bazilika sv. apoštolov Petra a Pavla v PoznaniNajobľúbenejší výlet v lokalite

Na Tumskom ostrove v Poznani sa k nebu týči katedrála sv. Petra a Pavla, jeden z najstarších a najkrajších kostolov v celom Poľsku. Stojí tu už od roku 968 a do súčasnej gotickej podoby bola prestavaná počas 14. až 15. storočia. Po 2. svetovej vojne musela byť rekonštruovaná, pretože bola podobne ako mnohé ďalšie poznanské budovy zničená pri bombardovaní.

Elegantná katedrála s dvoma štíhlymi vežami krásne pasuje do priľahlej zelene a je tak skvelým miestom na prechádzku. Či už patríte k veriacim alebo nie, nezabudnite navštíviť aj vnútro katedrály, ktoré rozhodne stojí za to! Prezriete si tu nádherné vitrážové okná, 13 prepychových kaplniek, gotický oltár a podzemie s pochovanými poľskými panovníkmi, ako je napr. Boleslav I. Chrabrý.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom4 tipov

Poznaň: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet