Dovolenka v poľských termálnych kúpeľoch

Túžite po netradičnom kúpeľnom relaxe, ale slovenské kúpele vás už nelákajú? Zamierte netradične k našim severným susedom a užite si odpočinok v termáloch, ktoré masy turistov ešte naplno neobjavili. Uvidíte, že termálne kúpele v Poľsku skrývajú nečakané bohatstvo.

Načítavam ponuky...


Poľsko, to nie sú len kostoly, mestá s bohatou históriou a krovky. Nechajte sa zlákať na dovolenku plnú oddychu a objavte čaro poľských kúpeľov. Očaria vás svojou termálnou vodou s liečivými účinkami, modernými wellness centrami aj udržiavanými parkami s kolonádami.

V ktorých poľských kúpeľoch si užijete najlepší relaxačný pobyt?

Obrovskou výhodou mnohých poľských termálnych kúpeľov je to, že stoja neďaleko hranice s Českom, a tak za ich liečivými účinkami nemusíte cestovať ďaleko. Tie najbližšie kúpele k nám sú jednoznačne Lądek-Zdrój, ktoré sú od Žiliny vzdialené sotva 4 hodiny jazdy autom. Trochu ďalej na západ potom môžete navštíviť ďalšie okúzľujúce kúpeľné mestá Polanica-Zdró a Kudowa Zdrój s aquaparkom. Vo všetkých si užijete odpočinok vo vode, ktorá priaznivo pôsobí na srdcovo-cievnu, obehovú i tráviacu sústavu, vhodná je tiež na liečbu štítnej žľazy.

Kde si ešte užijete nezabudnuteľný pobyt v poľských kúpeľoch? To sa dočítate v našom článku Poľské kúpele: Kam vyraziť za relaxom a procedúrami?.