Dovolenka v Pécsi

Stredomorská atmosféra v strednej Európe? Áno, je to možné! V maďarskom meste Pécs sa pripravte na prehliadku netypickej architektúry a zvláštnych spomienok na históriu. Keď sa k tomu pridá ešte autentická atmosféra, perfektná dovolenka je na svete!

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Atmosféra s nádychom Stredomoria vás čaká v maďarskom meste Pécs. V tomto úplne unikátnom meste máte šancu spoznať hneď niekoľko kultúr na jednom mieste. Miešajú sa tu prvky antiky, kresťanstva, islamu a židovstva, a tak by jeden možno ani neuhádol, že sa nachádza v Maďarsku, v strednej Európe.

Pobyt v Pécsi sľubuje rozmanitú dovolenku s mnohými kultúrnymi zážitkami

Veľkolepé mesto Pécs sa od väčšiny Maďarska odlišuje zvláštnou atmosférou, Stredomorie je tu totiž cítiť na každom kroku. Slnečné svahy pohoria Mecsek, vôňa levandule, figovníky a starobylé stavby vytvárajú netypický ráz tohto slávneho mesta zo Zoznamu UNESCO. Vo vnútri mesta nájdete pamiatky z rôznych historických epoch. Objavte napríklad katedrálu sv. Petra na námestí Dóm tér, mešitu pašu Gazi Kassima z dôb tureckej okupácie alebo bývalú synagógu, ktorá je smutnou pripomienkou tragickej minulosti tunajších Židov.

V okolí objavíte aj niekoľko prírodných zaujímavostí a turistických atrakcií. Navštívte napríklad jaskyňu Abaligeti Barlang, observatórium Zselici Csillagpark alebo zábavný park Mecsextrém Park. Či už na dovolenku do týchto maďarských končín vyrazíte s celou rodinou, s dieťaťom alebo v páre, zábavu si tu nájdete vždy. Vyberajte z osobne overených pobytov a máte istotu parádnej dovolenky, počas ktorej vám nebude nič chýbať.