Dovolenka v pohorí Matra

Máte radi pobyty v prírode? Vyrazte tentoraz objaviť kus krásnej maďarskej krajiny – najvyššie pohorie Matra, ktoré sa rozkladá neďaleko Egeru. Naprieč pohorím sa rozliehajú skvelé turistické chodníky, ktoré vás prevedú cez skalné vyhliadky, pozdĺž horských bystrín aj niekoľkých historických pamiatok. V zime pozývajú svahy k príjemnej lyžovačke rodiny s deťmi či začiatočníkov. Vyberte si pobyt v pohorí Matra a tešte sa na aktívny oddych v malebnej prírode.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel Sástó *** nás očaril najmä svojou lokalitou v lesíku pri vode, blízko pohoria Mátra. Tiež sme si veľmi užili raňajky na terase – výhľad na vodu, stromy a spev vtákov je zárukou ideálneho rána. Izba bola priestranná, čistá a poskytla nám príjemné útočisko. Jediné mínus sú večere – niektoré jedlá chutili skôr ako polotovary. Ubytovanie sa bude určite páčiť rodinám s deťmi, v noci je tu naozaj pokoj a v areáli hotela sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré si vaše ratolesti užijú.”

Kristýna Krejčí
Kristýna Krejčí
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dovolenka v pohorí Matra nadchne každého milovníka prírody. Krajina najvyššieho maďarského pohoria neoslní nadmorskou výškou, napriek tomu sú miestne kopce v obklopení siahodlhých nížin neprehliadnuteľné. Ich svahy sľubujú aktívnu zábavu v lete aj v zime, a tak sa tu bude páčiť ako rodinám s deťmi, tak párom , ktoré nedajú dopustiť na pokojné túry s romantickými výhľadmi.

Najväčšie maďarské hory sú zdrojom aktívnej zábavy po celý rok

Maďarsko je známe najmä svojimi luxusnými, ale dostupnými termálnymi kúpeľmi a krásnou historickou architektúrou. Málokoho potom napadne vyraziť do maďarských hôr, pritom miestna príroda má čo ponúknuť aj náročnejším turistom. Jedným príkladom je práve pohorie Matra, ktoré láka na sieť turistických trás. Národná „Modrá cesta“ vás dovedie až na najvyššiu tuzemskú horu Kékes (1014 m n. m.), z ktorej je za dobrého počasia možné vidieť aj obrysy ďalekých Tatier.

Medzi ďalšie obľúbené ciele patrí údolie Csörgö patak s horskou riečkou, hora Galya-tető alebo kostol Három falu temploma. Na svojich potulkách si užijete prekrásne výhľady na zvlnenú krajinu, ktorá je obzvlášť nádherná počas zlatej hodinky. V zime potom turistické palice vymeníte za lyže a zídete svahy napríklad v lyžiarskom centre Mátraszentistván.

Až sa vám bude chcieť vyraziť z prírody do mesta, nebudete to mať ďaleko do kúpeľov Eger. Pokiaľ túžite po odpočinku, vyberte si tu wellness pobyt s vírivkou, saunou a vínom. Nájdete tu termálne kúpele so šiestimi bazénmi a množstvom atrakcií pre malých aj veľkých návštevníkov.