Dovolenka v Karlovackej župe

Nádherné pobrežie Jadranu je najväčším lákadlom Chorvátska, ale aj vnútrozemie má čo ponúknuť. Karlovacká župa leží v povodí rieky Kupa južne od Záhrebu. Táto vnútrozemská oblasť vás nadchne svojím prírodným a kultúrnym bohatstvom. Vyberte si pobyt v Karlovackej župe v blízkosti Plitvických jazier a spoznajte tak trochu iné Chorvátsko.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Karlovackú župu nájdete južne od Záhrebu v chorvátskom vnútrozemí. Kúpanie v mori vás tu síce nečaká, ale na vašu návštevu tu čaká niekoľko cenných historických pamiatok a najmä krásna príroda. Objavte hlavné mesto Karlovac, preskúmajte Plitvické jazerá alebo navštívte sladkovodné akvárium.

Vydajte sa do Karlovackej župy za úchvatnou krásou Plitvických jazier

Najpôsobivejšou atrakciou regiónu sú určite Plitvické jazerá. Toto obdivuhodné dielo prírody si získa vaše srdce. Fascinujúci súbor 16 smaragdových jazier prepojených vodopádmi a vodnými kaskádami leží medzi skalami v bujnej zeleni. Na prechádzkach medzi jazerami a na plavbe parníkom po najväčšom jazere Kozjak sa budete môcť kochať dych vyrážajúcimi scenériami.

Vodná ríša v Národnom parku Plitvické jazerá však nie je to jediné, čo vám pobyt v Karlovackej župe prinesie. Ďalšou obľúbenou atrakciou je malebná dedinka Slunj Rastoke, ktorá je známa vďaka svojim veľkolepým vodopádom kaskádovito padajúcim zo skál nad riekou. Ak chcete spoznať chorvátsku faunu, vyberte sa do akvária Aquatika, kde uvidíte sladkovodné ryby a dozviete sa veľa zaujímavostí. Fanúšikom histórie sa bude páčiť hrad Dubovac alebo pevnosť Ozalj.

Kultúrnym centrom oblasti je mesto Karlovac, kde môžete navštíviť renesančné historické centrum. Nachádza sa tu množstvo pamiatok, ako napríklad Zámocký hrad, Františkánsky kláštor, Draškovičov palác a ďalšie zaujímavé budovy.