Dovolenka v Hornom Rakúsku

Pri česko-rakúskych hraniciach sa nachádza nádherná spolková krajina, ktorá sa môže pochváliť nevyčísliteľným prírodným a kultúrnym bohatstvom. Horné Rakúsko je skvelou krajinou, ktorú sa oplatí navštíviť počas celého roka. Pestrá krajina plná hôr, lesov a jazier nabáda k najrôznejším outdoorovým aktivitám. Hlavné mesto, Linz, pozýva na spoznávanie miestnej histórie, kultúry a umenia. Spolková krajina je tiež domovom najobľúbenejšej oblasti, Soľná komora, v ktorej stojí fotogenické mestečko Hallstatt. Vyberte si pobyt v Hornom Rakúsku a užite si to najlepšie, čo Rakúsko ponúka.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Pešia turistika, cyklovýlety alebo ferraty? Či už vás láka akékoľvek outdoorové dobrodružstvo, pohoria aj prírodné parky Horného Rakúska vám poskytnú ideálne podmienky pre skvelý zážitok z pohybu. Pokiaľ vás skôr priťahuje rakúsky mestský život, zavítajte do hlavného mesta spolkovej krajiny, Linz, ktorý získal titul Európske mesto kultúry 2009. Alebo si len tak užívajte v termálnych kúpeľoch. Možností, ako si užiť dokonalú dovolenku v Hornom Rakúsku, je hneď niekoľko.

Horné Rakúsko ponúka zmes toho najlepšieho z celej krajiny

Najväčšej obľube sa teší oblasť Soľná komora, a to vďaka jazerám s krištáľovo čistou vodou a rozprávkovým mestečkám. Ako už názov napovedá, predtým sa tu ťažila soľ. Soľné bane môžete navštíviť napríklad v okolí populárneho mestečka Hallstatt. Ikonické alpské mestečko je obklopené vrcholmi pohoria Dachstein, ktoré počas leta pozýva k turistike a v zime k parádnej lyžovačke.

V juhovýchodnej časti Horného Rakúska sa na pohoriach Reichraminger Hintergebirge a Sengsengebirge rozprestiera národný park Kalkalpen, v ktorom sa ukrýva jeden z posledných európskych pralesov. V srdci národného parku je príroda ponechaná samej sebe, mŕtve stromy tu poskytujú živiny pre nový život, vzácne rastliny aj živočíchy.

Na území Horného Rakúska vyvierajú aj liečivé pramene, okolo ktorých vzniklo štvoro termálnych kúpeľov – Therme Mediterrana s panoramatickým bazénom v meste Bad Hall, slané Salzkammergut Therme v Bad Ischle, Therme Tropicana inšpirované tichomorím v Bad Schallerbachu a Therme Geinberg v rovnomennej dedinke.

To ale stále ešte nie je všetko! Spolkovou krajinou preteká rieka Dunaj, hlavná tepna Európy. Pozdĺž Dunaja vedie známa cyklotrasa Donauradweg, tiahne sa z Nemecka, cez Rakúsko, až do Maďarska. Krásy Dunaja si ale môžete vychutnať aj inak ako zo sedla - požičajte si loďku a užite si príjemnú prechádzku.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.