Dovolenka v Linzi

Rakúsko sa pýši mnohými nádhernými mestami a jedným z nich je Linz. Bola by teda škoda túto metropolu nenavštíviť. Linz dokonale kombinuje minulosť so súčasnosťou a svojim návštevníkom ponúka zaujímavé kultúrne vyžitie. Nie nadarmo sa v roku 2009 stal hlavným európskym mestom kultúry. Tak čo, ktorý pobyt v Linzi bude ten váš?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Hlavné mesto spolkového štátu Horné Rakúsko - Linz je mnohými turistami stále opomínané. Do Linzu sa pohodlne dostanete hromadnou dopravou, ale aj autom. Cesta do mesta lineckého koláča trvá z Bratislavy len takmer 3 hodiny.

Objavte mesto, v ktorom sa spája história so súčasnosťou

S poznávaním Linzu začnite v strede všetkého diania, na Hlavnom námestí (Hauptplaz). Okrem všelijakých podnikov tu nájdete starú radnicu, stĺp Najsvätejšej trojice a tiež Katedrálu Alter Dom zo 17. storočia. Jej návštevu pokojne vynechajte a vydajte sa radšej do Katedrály Nepoškvrneného počatia Panny Márie (Mariendom), najväčšieho rakúskeho svätostánku. Pri potulkách námestím sa prejdite niektorou z bočných ulíc a zavítajte do jednej z miestnych cukrární. Kde inde by ste si mali vychutnať linecký koláč ako v Linzi.

Okrem architektonických skvostov tu nájdete aj bohaté kultúrne vyžitie. Linz je domovom mnohých múzeí a galérií. K tým najzaujímavejším patrí galéria pouličného umenia Mural Harbor, k tým najkrajším Zámocké múzeum Linz. Ars Electronica Center ponúka vzrušujúcu a interaktívnu expozíciu naprieč oblasťami budúcnosti, ako je robotika, umelá inteligencia a ďalšie.

K turistickému vyžitiu pozýva aj Dunaj. Prejdite sa loďkou po rieke a užite si pohľad na mesto z inej perspektívy. Obľúbenou rodinnou aktivitou je návšteva jaskynnej železnice Grottenbahn, ktorá sa nachádza v bývalej pevnostnej veži. Vnútri sa skrýva rozprávkový svet s najrôznejšími kúzelnými bytosťami. Ďalšie železnice, ďalšie atrakcie. Viac ako 100 rokov stará Pöstlingbergská horská železnica vás vyvezie z hlavného námestia až na kopec Pöstlingberg, na ktorom stojí pútnický kostol a zoologická záhrada.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.