Dovolenka pri Balatone vo Fonyóde

Rekreačné stredisko Fonyód nájdete na južnom brehu jazera Balaton. Nad mestečkom sa týčia vrcholy hôr, ktoré spolu s vodou a dlhými plážami tvoria krásnu panorámu. V lete je, samozrejme, v ponuke kúpanie a vodné športy, avšak letovisko má svoje čaro aj v zime, kedy sa jazero premení na obrovské klzisko a ponúkne nevídaný zážitok. Vyberte si pobyt v meste Fonyód a nechajte sa očariť jeho pohodovou atmosférou.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Letovisko Fonyód je ľahko dostupné, cesta autom z Bratislavy vám zaberie len 3 hodiny. Vďaka polohe na Balatone má skvelé spojenie aj s Budapešťou, niektorí si jeho návštevou spríjemňujú cestu do Zadaru.

Fonyód ponúka niečo pre každého, dovolenku si tu užijú páry, rodiny s deťmi, no aj milovníci aktívnej dovolenky. V okolí sa nachádza mnoho kúpeľov poskytujúcich najrôznejšie liečebné procedúry, ale aj zábavu pre malých návštevníkov. Pokiaľ by ste si však chceli užívať wellness priamo vo svojom ubytovaní, prezrite si našu ponuku kúpeľných pobytov.

Zaujímavé turistické ciele vo Fonyóde a okolí

Fonyód sa pýši krásnym piesočným brehom so skvelým zázemím, pevnosťou z 15. storočia, a tiež vlastným prístavom, z ktorého vyplavujú lode na protiľahlý breh, do vinárskej oblasti Badacsony.

Lovci pekných výhľadov a západov slnka, zbystrite! V mestečku stojí na kopci Sípos rovnomenná vyhliadka, ku ktorej vedie príjemná lesná cesta. Vychutnajte si nezabudnuteľný výhľad na vlny jazera.

Približne hodinu jazdy autom od Fonyódu leží mestečko Tapolca, ktoré sa pýši veľmi obľúbenou atrakciou, krásnou jazernou jaskyňou. Takmer 340 m dlhý systém vápencových jaskýň je prejazdný loďkou po podzemnom jazere. Okrem toho tu môžete vidieť majestátne kvaple, potápačskú miestnosť, no aj netopiere.

Nespočetné množstvo zážitkov ponúka aj samotný Balaton, ktorý je najväčším jazerom strednej Európy a nazýva sa aj maďarským morom. Jeho okolie lemuje niekoľko kúpeľov, napríklad Keszthely alebo Hevíz.