Dovolenka v termálnych kúpeľoch v Poľsku

Krásna príroda a vysoké hory ako stvorené na turistiku aj lyžovanie či historické mestá… to ale nie je ani zďaleka to jediné, za čím sa oplatí ísť do Poľska. Zabaľte si so sebou plavky a vyrazte na návštevu tých najlepších termálov u našich severných susedov. Je sa na čo tešiť!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel má profesionálny a ochotný personál a zároveň sa nachádza vo výnimočnej lokalite. Krásny výhľad na hory vás bude sprevádzať po celú dobu pobytu, či už v komfortnej izbe, v reštaurácii alebo vo wellness. Pochváliť musím tiež pokrmy podávané počas polpenzie. Neďaleko leží mestečko Zakopané, ktoré je centrom turistiky na poľskej strane Vysokých Tatier. Pobyt sme si veľmi užili a odporúčame ho najmä počas jesene.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** sme si rodinou veľmi užili. Obrovskou výhodou je poloha hotela - len 19 km od hraníc s Českom, a navyše sa nachádza v krásnom prostredí. Izba s prístelkou poskytovala dostatok priestoru pre troch hostí. Mali sme z nej výhľad do kúpeľného parku, kam sme veľmi radi chodili na prechádzky. Raňajky aj večere podávané v modernej reštaurácii mali formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tak pri raňajkách aj večeri doprial podľa vlastnej chuti a všetci sme boli nadmieru spokojní.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznícka podpora


Verte či nie, Poľsko je krajinou nielen znamenitých pirohov, krásnej prírody a významných pamiatok UNESCO. Nájdete tu tiež mnoho termálov, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Ktoré to sú? Čítajte ďalej!

Poľsko ako raj kúpeľov? Samozrejme!

Krásne kúpeľné kolonády a udržiavané parky vás v poľských kúpeľných mestách uchvátia. Hneď za hranicou s Českom môžete navštíviť historické kúpele v mestečku Kudowa Zdrój, v ktorom svojho času oddychoval aj Winston Churchill Goethe. Len kúsok ďalej môžete navštíviť ďalšie kúpele Polanica Zdrój na úpätí Stolových hôr a ešte o kúsok ďalej slávne kúpele Ladek Zdrój s viac ako 750 ročnou tradíciou. Vo všetkých troch mestečkách si užijete ako znamenité procedúry, tak ja prechádzky za krásnymi pamiatkami. Ide teda o ideálne miesta na romantický pobyt v Poľsku.

Pokiaľ cestujete do Poľska za turistikou, alebo v zime za lyžovaním, nezabudnite si po výkone dopriať poriadny odpočinok. Ten na vás čaká vo vírivke alebo v dokonale vyhriatej saune. Stačí si vybrať ubytovanie s wellness centrom a odpočinok máte zabezpečený. S celou rodinou potom vyrazte na návštevu termálov, kde sa zabavia malí aj veľkí návštevníci. Jeden z tých najobľúbenejších je jednoznačne Termálny komplex Termy Gorący Potok nachádzajúci sa blízko Zakopaného. Ide tak o „povinnú zastávku“ po turistike v Poľských Tatrách.