Dovolenka v termálnych kúpeľoch v Poľsku

Krásna príroda a vysoké hory ako stvorené na turistiku aj lyžovanie či historické mestá… to ale nie je ani zďaleka to jediné, za čím sa oplatí ísť do Poľska. Zabaľte si so sebou plavky a vyrazte na návštevu tých najlepších termálov u našich severných susedov. Je sa na čo tešiť!

Načítavam ponuky...


Verte či nie, Poľsko je krajinou nielen znamenitých pirohov, krásnej prírody a významných pamiatok UNESCO. Nájdete tu tiež mnoho termálov, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Ktoré to sú? Čítajte ďalej!

Poľsko ako raj kúpeľov? Samozrejme!

Krásne kúpeľné kolonády a udržiavané parky vás v poľských kúpeľných mestách uchvátia. Hneď za hranicou s Českom môžete navštíviť historické kúpele v mestečku Kudowa Zdrój, v ktorom svojho času oddychoval aj Winston Churchill Goethe. Len kúsok ďalej môžete navštíviť ďalšie kúpele Polanica Zdrój na úpätí Stolových hôr a ešte o kúsok ďalej slávne kúpele Ladek Zdrój s viac ako 750 ročnou tradíciou. Vo všetkých troch mestečkách si užijete ako znamenité procedúry, tak ja prechádzky za krásnymi pamiatkami. Ide teda o ideálne miesta na romantický pobyt v Poľsku.

Pokiaľ cestujete do Poľska za turistikou, alebo v zime za lyžovaním, nezabudnite si po výkone dopriať poriadny odpočinok. Ten na vás čaká vo vírivke alebo v dokonale vyhriatej saune. Stačí si vybrať ubytovanie s wellness centrom a odpočinok máte zabezpečený. S celou rodinou potom vyrazte na návštevu termálov, kde sa zabavia malí aj veľkí návštevníci. Jeden z tých najobľúbenejších je jednoznačne Termálny komplex Termy Gorący Potok nachádzajúci sa blízko Zakopaného. Ide tak o „povinnú zastávku“ po turistike v Poľských Tatrách.