Dovolenka v Debrecíne

Vyberte sa za poznávaním aj relaxom do Debrecínu! Druhé najväčšie maďarské mesto preslávili debrecínske párky, nenechajte sa ale zmiasť, táto metropola má vysokú historickú aj kultúrnu hodnotu, ktorá prekoná gastronomické dobroty. Vyberte si pobyt v Debrecíne, obdivujte miestne architektonické skvosty a relaxujte v kúpeľoch.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Druhé najväčšie maďarské mesto vás pozýva na prehliadky svojich historických skvostov aj ochutnávku tradičnej kuchyne. Dá sa povedať, že vás tu čaká snáď všetko okrem nudy. Tú totiž pri pobyte v Debrecíne určite nestretnete. Množstvo vyžitia, pamiatok a atrakcií sa postará o to, že nebudete vedieť, kam ísť skôr.

Pobyt v Debrecíne je vstupenkou do histórie, no aj do tajov maďarskej kuchyne

Aká je vaša ideálna predstava o dovolenke? Poznávanie slávnych pamiatok a skrytých zákutí, prechádzky mestom so zastávkami na dobré jedlo a navyše trochu relaxu v kúpeľoch? Tak presne takýto pobyt vás čaká v Debrecíne. „Kalvínsky Rím“, ako sa Debrecín prezýva, vás prekvapí bujarým kultúrnym životom, širokými ulicami a veľkou tržnicou s tradičnými špecialitami a suvenírmi.

Pamiatok nájdete v Debrecíne mnoho. Prezrite si aspoň niektorý z 25 kalvínskych kostolov, napríklad ten najväčší v celej krajine. Veľký kostol naozaj zostáva verný svojmu názvu. Obriu žltú stavbu nemôžete prehliadnuť. Stojí na Kossuthovom námestí a návštevníkov láka na výstup k najväčšiemu maďarskému zvonu. Nevynechajte ani múzeum s modelmi kostolov a terasu s prekrásnym výhľadom na mesto.

Z ďalších pamiatok stojí za zmienku neoklasicistické Dériho múzeum s umeleckými a etnografickými zbierkami, ďalej vodná veža Nagyerdei s výhľadom, alebo najstarší maďarský hotel Aranybika. Za zážitkami s deťmi sa vyberte do Veľkého lesa, kde vás okrem krásnej prechádzky čaká aj debrecínska zoo.

Do maďarskej metropoly sa jazdí aj za relaxom. Vyberte si pobyt s wellness a odpočívajte v miestnych kúpeľoch. Tradičnú kúpeľnú starostlivosť tu nečakajte, tu sú totiž kúpele poňaté oveľa zábavnejšie! Objavíte tu zábavný vodný park s bazénmi s termálnou vodou. Chýbať nebudú šmykľavky, tobogany ani vírivka a ďalšie procedúry.