Dovolenka v chorvátskom vnútrozemí

Nielen chorvátske pobrežie má čo ponúknuť. Vo vnútrozemí sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré môžete preskúmať - pôsobivé jazerá a vodopády, historické mestá a horské panorámy. Vyberte si pobyt vo vnútrozemí Chorvátska a objavte hlavné mesto Záhreb, Plitvické jazerá alebo údolie Gacka.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vnútrozemie Chorvátska je v tieni populárnych pobrežných destinácií, ale nenechajte sa oklamať, Chorvátsko ponúka množstvo aktivít aj ďaleko od pláží. Kam ísť?

Pobyt vo vnútrozemí Chorvátska - Záhreb, Plitvické jazerá alebo údolie Gacka

Najväčším pokladom vnútrozemia je hlavné mesto Záhreb - atraktívne kultúrne, historické a hospodárske centrum krajiny. Hlavné mesto Chorvátska ponúka zaujímavé pamiatky, zelené oázy ideálne na oddych uprostred mesta a skvelé reštaurácie a kaviarne. Očarí vás veľkolepá architektúra aj romantická atmosféra, ktorú si Záhreb dokázal zachovať napriek rastúcemu turistickému ruchu.

Milovníkov prírody nadchne Národný park Plitvické jazerá. Toto vodné kráľovstvo vás ohromí svojou neuveriteľnou krásou. Tvorí ho sústava 16 terasovitých jazier prepojených vodopádmi a kaskádami. Cez najväčšie jazero Kozjak sa môžete previezť parníkom, z ktorého sa vám naskytne neopakovateľný výhľad.

Záhreb a Plitvické jazerá sú síce najlákavejšími turistickými destináciami vo vnútrozemí, ale v skutočnosti tu môžete objaviť oveľa viac zaujímavostí. Nájdete tu nádherné hrady, starobylé mestá a romantické dedinky s dlhou históriou, ako aj termálne kúpele a rybárske dedinky s autentickou atmosférou.