Dovolenka v Benátkach

Na pobyt v Benátkach nikdy nezabudnete! Slávne mesto, ktoré leží medzi nekonečnom kanálov, sa pýši nádhernou architektúrou odkazujúcou na bohatú históriu. Malebné úzke uličky, štíhle gondoly a typický taliansky šarm – to sú pýchy Benátok, ktoré vás chytia za srdce.

Načítavam ponuky...


Kto by nepoznal slávne Benátky, ktoré zohrali významnú úlohu v minulosti a dodnes patria medzi miesta s najväčším náporom turistov. Hoci davy môžu do istej miery kaziť jedinečný benátsky šarm, mesto stojí za návštevu kvôli romantickej atmosfére a množstvu zaujímavých pamiatok. Dostanete sa sem letecky, ale aj po zemi, či už autom alebo autobusom.

Romantická dovolenka v Benátkach – na tú hneď tak nezabudnete!

Vzhľadom na romantickú atmosféru a pôvabnú architektúru mesta nikoho neprekvapí, že Benátky sú jednou z najnavštevovanejších destinácií na svete. Taliansko ukrýva mnoho krásnych miest, máloktoré je však tak unikátne ako Benátky, ktoré ležia na desiatkach ostrovov medzi nekonečnými kanálmi**.

Či už budete mesto všetkých miest spoznávať po svojich alebo ho preplávate na tradičnej gondole, nesmie vašej pozornosti uniknúť Námestie sv. Marka s ikonickou bazilikou a zvonicou, ktorú pozná celý svet. Hneď oproti štíhlej veži stojí Dóžov palác z 9. storočia, ktorý slúžil ako obranná pevnosť. Z desiatok mostov preklenujúcich kanály je najznámejší Most vzdychov, cez ktorý sa jednoducho pri návšteve Benátok musíte prejsť!

Benátky, taliansky Venezia, sú ideálnou destináciou pre páry, ktoré si tu užijú romantické chvíle nielen pri večeri v tradičnej talianskej reštaurácii. Páčiť sa tu však bude aj rodinám s deťmi, ktoré nadchnú plavby loďkami. Z Benátok sa navyše môžete vydať objavovať severné Taliansko, v lete vyraziť k moru a v zime za lyžovaním.