Dovolenka v letovisku Balatonfenyves

Pobyt v maďarskom letovisku Balatonfenyves sa bude páčiť všetkým, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku bez davov turistov. Napriek tomu, že mestečko na pobreží Balatonu naberá vďaka svojej polohe na atraktivite, stále patrí medzi tie miesta, kde si na rozdiel od preplnených letných stredísk užijete pokoj a pohodu. Vydajte sa so svojimi blízkymi do letoviska Balatonfenyves a užite si pohodovú dovolenku na juhozápadnom cípe Balatonu.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Návšteva letoviska Balatonfenyves môže byť skvelým spestrením vašej cesty do Slovinska alebo Chorvátska, pretože sa nachádza približne v polovici trasy. Avšak aj v Balatonfenyves si môžete užiť plnohodnotnú rodinnú dovolenku.

Maďarské letovisko Balatonfenyves leží pri najväčšom jazere v strednej Európe, Balatone, a láka najmä tých, ktorí si chcú užiť pohodový a pokojný pobyt pri vode. Vďaka svojej polohe na juhozápadnej strane jazera sa môže pochváliť krásnymi borovicovými lesmi, ktoré mestečku prepožičiavajú aj trochu divokosti.

Láka vás aktívny oddych alebo relaxácia na pokojnej pláži? V letovisku Balatonfenyves si užijete oboje

Počas horúcich letných dní môžete navštíviť hneď niekoľko pláží. Veľkej obľube sa teší napríklad piesočná pláž Nagy Strand Balatonfenyves s pozvoľným vstupom do vody. V jej okolí si prídu na svoje tí, ktorí preferujú aktívny odpočinok alebo rodiny s malými deťmi.

Populárna je tiež pláž Csalogány, ktorá v roku 2023 získala ocenenie Modrá vlajka. Pláž lemuje niekoľko stromov, ale aj detské ihriská pre malých aj väčších návštevníkov. Tiež sa môže pochváliť skvelým zázemím s umyvárňami, prezliekarňami a bistrami.

Ďalším obľúbeným lákadlom je úzkokoľajka, postavená v medzivojnovom období, ktorá spája letovisko Balatonfenyves s mestečkom Somogyszentpál. A pokiaľ patríte medzi milovníkov prírody, vydajte sa do prírodnej rezervácie Fehérvízi-láp. Prejsť ju môžete pešo alebo ju môžete spoznať zo sedla bicykla. Cestou uvidíte krásne scenérie a močiare, ktoré obýva mnoho druhov vtákov.