Víkendové pobyty v Rakúsku

Rakúsko láka svojich návštevníkov na krásnu prírodu, impozantné hory, mestá plné pamiatok i vynikajúcu gastronómiu. Obrovskou výhodou je, že množstvo atraktívnych rakúskych destinácií leží len kúsok od českých hraníc. Vydajte sa na víkend v Rakúsku a užite si pobyt presne podľa vašich predstáv.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Rakúsko je vskutku očarujúca krajina ako stvorená pre dokonalú dovolenku v akomkoľvek ročnom období. Či už dávate prednosť zimným športom, turistike, navštevovaniu pamiatok alebo odpočinku v kúpeľoch, u našich západných susedov si všetko užijete dosýta. Nie je nad čím váhať - vyberte si víkendový pobyt v Rakúsku a využite voľné dni na spoznávanie všetkých krás, ktoré táto zaujímavá krajina ponúka.

Na hory v zime aj v lete

Rakúsko je značne hornatou krajinou, veď viac ako 60 % jeho rozlohy zaberajú práve hory. Vo vyšších nadmorských výškach tu nájdete lyžiarske strediská, ktoré sa pýšia ako ideálnymi snehovými podmienkami od jesene do jari, tak vybavením najmodernejšími lanovkami a vlekmi. Čakajú tu na vás kilometre dlhé zjazdovky všetkých obťažností a po väčšinu roka aj príjemné horské slniečko. Lyžovanie v Rakúsku si skrátka užije každý milovník snehu!

Stále viac turistov však rakúske hory navštevuje aj mimo zimnej sezóny a nie je sa čomu čudovať. Hory sú tu pretkané turistickými trasami, ktoré vás dovedú až na impozantné vrcholy s ikonickými krížmi alebo napríklad k priezračným alpským jazerám, kde sa počas letnej dovolenky v Rakúsku dokonca aj vykúpete.

Či už si hory radšej užívate v zime, alebo v lete, určite po náročnom dni plnom aktivít oceníte, keď si budete môcť oddýchnuť v hotelovom wellness. Vo vírivke, bazéne alebo saune dáte svojim svalom šancu na poctivú regeneráciu a rýchlo zabudnete na všetky starosti všedných dní. Z víkendu v Rakúsku sa potom vrátite s úžasnými zážitkami a novou energiou!