Víkendové pobyty v Rakúsku

Rakúsko láka svojich návštevníkov na krásnu prírodu, impozantné hory, mestá plné pamiatok i vynikajúcu gastronómiu. Obrovskou výhodou je, že množstvo atraktívnych rakúskych destinácií leží len kúsok od českých hraníc. Vydajte sa na víkend v Rakúsku a užite si pobyt presne podľa vašich predstáv.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt sme si dokonale užili. Aj keď sa penzión nachádza uprostred typickej horskej dedinky v Rakúsku, vďaka slovenskému personálu sme jazykovú bariéru vôbec neriešili. Naša izba bola komfortná a strava uspokojivá. Pán recepčný sa o nás po celú dobu perfektne staral, vždy nám pomohol a poradil nám skvelé tipy na výlety po okolí. Výhodou bola zľavová Lungau Card v rámci balíčka, s ktorou sme mali vstupenky a lanovku zadarmo.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory


Rakúsko je vskutku očarujúca krajina ako stvorená pre dokonalú dovolenku v akomkoľvek ročnom období. Či už dávate prednosť zimným športom, turistike, navštevovaniu pamiatok alebo odpočinku v kúpeľoch, u našich západných susedov si všetko užijete dosýta. Nie je nad čím váhať - vyberte si víkendový pobyt v Rakúsku a využite voľné dni na spoznávanie všetkých krás, ktoré táto zaujímavá krajina ponúka.

Na hory v zime aj v lete

Rakúsko je značne hornatou krajinou, veď viac ako 60 % jeho rozlohy zaberajú práve hory. Vo vyšších nadmorských výškach tu nájdete lyžiarske strediská, ktoré sa pýšia ako ideálnymi snehovými podmienkami od jesene do jari, tak vybavením najmodernejšími lanovkami a vlekmi. Čakajú tu na vás kilometre dlhé zjazdovky všetkých obťažností a po väčšinu roka aj príjemné horské slniečko. Lyžovanie v Rakúsku si skrátka užije každý milovník snehu!

Stále viac turistov však rakúske hory navštevuje aj mimo zimnej sezóny a nie je sa čomu čudovať. Hory sú tu pretkané turistickými trasami, ktoré vás dovedú až na impozantné vrcholy s ikonickými krížmi alebo napríklad k priezračným alpským jazerám, kde sa počas letnej dovolenky v Rakúsku dokonca aj vykúpete.

Či už si hory radšej užívate v zime, alebo v lete, určite po náročnom dni plnom aktivít oceníte, keď si budete môcť oddýchnuť v hotelovom wellness. Vo vírivke, bazéne alebo saune dáte svojim svalom šancu na poctivú regeneráciu a rýchlo zabudnete na všetky starosti všedných dní. Z víkendu v Rakúsku sa potom vrátite s úžasnými zážitkami a novou energiou!