Víkendové pobyty v Rakúsku

Rakúsko láka svojich návštevníkov na krásnu prírodu, impozantné hory, mestá plné pamiatok i vynikajúcu gastronómiu. Obrovskou výhodou je, že množstvo atraktívnych rakúskych destinácií leží len kúsok od českých hraníc. Vydajte sa na víkend v Rakúsku a užite si pobyt presne podľa vašich predstáv.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na pobyte sme boli veľmi spokojní. Extra nás potešil osobný prístup hotela, keď sme prišli na ubytovanie neskoro večer a na izbách nás, napriek premeškanej večeri, čakala obložená studená misa. Hotel má perfektnú polohu, a tak sme zvládli navštíviť Hallstatt, ľadovec Dachstein aj okolité jazerá.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Payerbacherhof sme boli spokojní. Izba bola priestranná, útulne zariadená a potešil ma v nej kútik s varnou kanvicou, kde bola k dispozícii káva, čaj a horúca čokoláda. Hotel má veľmi krásnu záhradu, kde sa môžete prechádzať alebo si tu len tak posedieť a načerpať energiu. Wellness centrum je menšie, ale zato nové. Vo vírivke a saune sme si skvele oddýchli po náročnej túre. Mestečko aj samotné okolie je veľmi krásne a nie je tu núdza o výlety ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora


Rakúsko je vskutku očarujúca krajina ako stvorená pre dokonalú dovolenku v akomkoľvek ročnom období. Či už dávate prednosť zimným športom, turistike, navštevovaniu pamiatok alebo odpočinku v kúpeľoch, u našich západných susedov si všetko užijete dosýta. Nie je nad čím váhať - vyberte si víkendový pobyt v Rakúsku a využite voľné dni na spoznávanie všetkých krás, ktoré táto zaujímavá krajina ponúka.

Na hory v zime aj v lete

Rakúsko je značne hornatou krajinou, veď viac ako 60 % jeho rozlohy zaberajú práve hory. Vo vyšších nadmorských výškach tu nájdete lyžiarske strediská, ktoré sa pýšia ako ideálnymi snehovými podmienkami od jesene do jari, tak vybavením najmodernejšími lanovkami a vlekmi. Čakajú tu na vás kilometre dlhé zjazdovky všetkých obťažností a po väčšinu roka aj príjemné horské slniečko. Lyžovanie v Rakúsku si skrátka užije každý milovník snehu!

Stále viac turistov však rakúske hory navštevuje aj mimo zimnej sezóny a nie je sa čomu čudovať. Hory sú tu pretkané turistickými trasami, ktoré vás dovedú až na impozantné vrcholy s ikonickými krížmi alebo napríklad k priezračným alpským jazerám, kde sa počas letnej dovolenky v Rakúsku dokonca aj vykúpete.

Či už si hory radšej užívate v zime, alebo v lete, určite po náročnom dni plnom aktivít oceníte, keď si budete môcť oddýchnuť v hotelovom wellness. Vo vírivke, bazéne alebo saune dáte svojim svalom šancu na poctivú regeneráciu a rýchlo zabudnete na všetky starosti všedných dní. Z víkendu v Rakúsku sa potom vrátite s úžasnými zážitkami a novou energiou!