Víkendové pobyty v Rakúsku

Rakúsko láka svojich návštevníkov na krásnu prírodu, impozantné hory, mestá plné pamiatok i vynikajúcu gastronómiu. Obrovskou výhodou je, že množstvo atraktívnych rakúskych destinácií leží len kúsok od českých hraníc. Vydajte sa na víkend v Rakúsku a užite si pobyt presne podľa vašich predstáv.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Rakúsko je vskutku očarujúca krajina ako stvorená pre dokonalú dovolenku v akomkoľvek ročnom období. Či už dávate prednosť zimným športom, turistike, navštevovaniu pamiatok alebo odpočinku v kúpeľoch, u našich západných susedov si všetko užijete dosýta. Nie je nad čím váhať - vyberte si víkendový pobyt v Rakúsku a využite voľné dni na spoznávanie všetkých krás, ktoré táto zaujímavá krajina ponúka.

Na hory v zime aj v lete

Rakúsko je značne hornatou krajinou, veď viac ako 60 % jeho rozlohy zaberajú práve hory. Vo vyšších nadmorských výškach tu nájdete lyžiarske strediská, ktoré sa pýšia ako ideálnymi snehovými podmienkami od jesene do jari, tak vybavením najmodernejšími lanovkami a vlekmi. Čakajú tu na vás kilometre dlhé zjazdovky všetkých obťažností a po väčšinu roka aj príjemné horské slniečko. Lyžovanie v Rakúsku si skrátka užije každý milovník snehu!

Stále viac turistov však rakúske hory navštevuje aj mimo zimnej sezóny a nie je sa čomu čudovať. Hory sú tu pretkané turistickými trasami, ktoré vás dovedú až na impozantné vrcholy s ikonickými krížmi alebo napríklad k priezračným alpským jazerám, kde sa počas letnej dovolenky v Rakúsku dokonca aj vykúpete.

Či už si hory radšej užívate v zime, alebo v lete, určite po náročnom dni plnom aktivít oceníte, keď si budete môcť oddýchnuť v hotelovom wellness. Vo vírivke, bazéne alebo saune dáte svojim svalom šancu na poctivú regeneráciu a rýchlo zabudnete na všetky starosti všedných dní. Z víkendu v Rakúsku sa potom vrátite s úžasnými zážitkami a novou energiou!