Letná dovolenka v Rakúsku 2023

Chcete stráviť leto 2023 aktívne? Potom odporúčame letný pobyt v rakúskych Alpách, ktorý je zárukou nezabudnuteľných zážitkov. Či už si vyberiete príjemné lacné ubytovanie alebo wellness pobyt, Alpy vás nikdy nesklamú!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Rakúsko, to nie je len krajina perfektných lyžiarskych stredísk a zimných športov, ale tiež raj cykloturistiky a nádherných horských jazier. Oboje si najlepšie užijete v lete, a tak sa sem vydajte počas prázdnin s deťmi, alebo len tak vo dvojici.

Kde zažijete to najlepšie leto v Rakúsku?

Nechajte sa do Rakúska zlákať krásnou prírodou a vyrazte na pobyt do hôr. V lete vás očaria svojimi vysokými štítmi odrážajúcimi sa v horských jazerách, aj turistickými chodníčkami a cyklotrasami, ktoré vás k nim dovedú. Mnoho jazier je v Rakúsku vyhľadávaných na kúpanie i vodné športy, a tak sa nechajte zlákať na pobyt blízko jazera. Tie najkrajšie jazerá i výhľady sa vám ukážu počas pobytu v Nízkych Taurách, v Štajersku alebo v Korutánsku. Milovníci vysokohorskej turistiky si zas prídu na svoje v Alpách, kde nájdete i nespočet atrakcií pre celé rodiny.

Po namáhavej túre a celodennom šliapaní do pedálov si zaslúžite poriadny odpočinok. Nechajte si vymasírovať stuhnuté svaly bublinkami vo vírivke alebo sa zohrejte v saune. Mnoho hotelov i horských penziónov disponuje vlastným wellness centrom, a tak sa do Rakúska môžete vydať aj na wellness pobyt.

Čo je najlepšie na letnej dovolenke v Rakúsku? Zozbierali sme až 10 dôvodov, prečo si letné Rakúsko zamilujete aj vy - prečítajte si ich v našom článku.