Víkendové pobyty v Chorvátsku

Letná dovolenka je stále v nedohľadne, ale more vám už toľko chýba? Nič nie je nemožné! Vydajte sa na víkendový pobyt v Chorvátsku, kde si doplníte slnečný vitamín D a načerpáte energiu z Jadranu aj pohodovej atmosféry, ktorá ho obklopuje.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Rezort Crvena Luka sa nachádza mimo mesta a patrí k nemu snáď najkrajšia pláž v celom Chorvátsku. Priestranné izby ponúkajú komfortné ubytovanie. Bufetová polpenzia je plná dobrôt a nadchne každého milovníka stredomorskej kuchyne. Odpočívať môžete aj v modernom wellness s vyhrievaným bazénom a dvomi saunami. Dokonalé zázemie tu nájdu rodiny s deťmi - je tu niekoľko ihrísk, parádna herňa a animácie. V okolí je množstvo prírodných i kultúrnych krás od Vranského jazera cez historický Zadar po pohorie Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Pagus **** bol báječný od začiatku do konca. Relaxovali sme vo vnútornom i vonkajšom bazéne, vo vírivke aj priamo v mori, ku ktorému je to pár krokov. V priestrannej izbe s veľkým balkónom s výhľadom na more som sa cítila skvele a krásne som si v nej oddýchla. Jedlo vo forme all inclusive nemalo chybu, z bohatej ponuky skvele pripravených jedál si vyberie každý. Súčasťou sú alko aj nealko nápoje. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou skutočne výnimočnou časťou Chorvátska, kam sa rada vrátim.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím


Neďaleko slovenských hraníc leží Jadran na pobreží chorvátskeho polostrova Istria a Kvarnerského zálivu. Až vám teda more neodkladne chýba, môžete sa v jeho vodách kúpať už za necelých 6 hodín cesty. Sever Chorvátska pritom ponúka všetky ingrediencie dokonalej dovolenky pri mori: starobylé mestá s pamiatkami, pobrežné promenády, reštaurácie so skvelou stredomorskou kuchyňou i priezračne čisté more.

Kam na víkend v Chorvátsku?

Malebný polostrov Istria na severe Chorvátska je turisticky najobľúbenejším a najnavštevovanejším regiónom celého Jadranu. A nie je sa čomu diviť - brehy mora na Istrii sú od slovenských hraníc vzdialené asi 7 hodín jazdy autom. Vďaka blízkosti je táto destinácia hojne vyhľadávaná rodinami s deťmi. Na Istrii láka návštevníkov čisté more lemované borovicovými hájmi, pekné pláže pýšiace sa medzinárodným ocenením Modrá vlajka a predovšetkým populárne letoviská s pestrými možnosťami ubytovania, výletov a voľnočasových aktivít.

Okrem menších pobrežných mestečiek ako Umag či Novigrad nájdete na Istrii aj väčšie letoviská s mnohými atrakciami aj historickými pamiatkami. Najznámejšie z nich sú Poreč, ktoré sa pýši pamiatkou UNESCO – Eufraziovou bazilikou, Pula s monumentálnym rímskym amfiteátrom a romantická Rovinj s jedinečným benátskym rázom.

Istria je báječnou voľbou aj pre všetkých športových nadšencov. Okrem toho, že sú tu skvelé podmienky na plávanie a vodné športy, sa práve na Istrii nachádzajú dva najväčšie chorvátske aquaparky: Aquacolors v Poreči a Istralandia v Novigrade. Istria je zároveň pretkaná cyklotrasami. V niektorej z mnohých požičovní si tak stačí požičať bicykel a krásy tohto malebného kúta Jadranu môžete objavovať pri cyklistických výletoch.

Zo západnej strany Istrijského polostrova sa rozprestiera Kvarnerská riviéra. Jej súčasťou sú známe kúpeľné strediská s dlhou tradíciou ako Opatiji a Lovran, stále atraktívnejšie moderné letovisko Rabac aj menšie príjemné miesta na rekreáciu. Za 6 hodín sa dá zo Slovenska dôjsť aj do mesta Rijeka, ktoré je centrom oblasti okolo Kvarnerského zálivu a okrem rozmanitých pláží tu na návštevníkov čaká historické centrum s hradom aj bohaté možnosti vyžitia.