Víkendové pobyty v Chorvátsku

Letná dovolenka je stále v nedohľadne, ale more vám už toľko chýba? Nič nie je nemožné! Vydajte sa na víkendový pobyt v Chorvátsku, kde si doplníte slnečný vitamín D a načerpáte energiu z Jadranu aj pohodovej atmosféry, ktorá ho obklopuje.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.Neďaleko slovenských hraníc leží Jadran na pobreží chorvátskeho polostrova Istria a Kvarnerského zálivu. Až vám teda more neodkladne chýba, môžete sa v jeho vodách kúpať už za necelých 6 hodín cesty. Sever Chorvátska pritom ponúka všetky ingrediencie dokonalej dovolenky pri mori: starobylé mestá s pamiatkami, pobrežné promenády, reštaurácie so skvelou stredomorskou kuchyňou i priezračne čisté more.

Kam na víkend v Chorvátsku?

Malebný polostrov Istria na severe Chorvátska je turisticky najobľúbenejším a najnavštevovanejším regiónom celého Jadranu. A nie je sa čomu diviť - brehy mora na Istrii sú od slovenských hraníc vzdialené asi 7 hodín jazdy autom. Vďaka blízkosti je táto destinácia hojne vyhľadávaná rodinami s deťmi. Na Istrii láka návštevníkov čisté more lemované borovicovými hájmi, pekné pláže pýšiace sa medzinárodným ocenením Modrá vlajka a predovšetkým populárne letoviská s pestrými možnosťami ubytovania, výletov a voľnočasových aktivít.

Okrem menších pobrežných mestečiek ako Umag či Novigrad nájdete na Istrii aj väčšie letoviská s mnohými atrakciami aj historickými pamiatkami. Najznámejšie z nich sú Poreč, ktoré sa pýši pamiatkou UNESCO – Eufraziovou bazilikou, Pula s monumentálnym rímskym amfiteátrom a romantická Rovinj s jedinečným benátskym rázom.

Istria je báječnou voľbou aj pre všetkých športových nadšencov. Okrem toho, že sú tu skvelé podmienky na plávanie a vodné športy, sa práve na Istrii nachádzajú dva najväčšie chorvátske aquaparky: Aquacolors v Poreči a Istralandia v Novigrade. Istria je zároveň pretkaná cyklotrasami. V niektorej z mnohých požičovní si tak stačí požičať bicykel a krásy tohto malebného kúta Jadranu môžete objavovať pri cyklistických výletoch.

Zo západnej strany Istrijského polostrova sa rozprestiera Kvarnerská riviéra. Jej súčasťou sú známe kúpeľné strediská s dlhou tradíciou ako Opatiji a Lovran, stále atraktívnejšie moderné letovisko Rabac aj menšie príjemné miesta na rekreáciu. Za 6 hodín sa dá zo Slovenska dôjsť aj do mesta Rijeka, ktoré je centrom oblasti okolo Kvarnerského zálivu a okrem rozmanitých pláží tu na návštevníkov čaká historické centrum s hradom aj bohaté možnosti vyžitia.