Dovolenka na Tokaji

Milovníci vína, spozornite! Pobyt na Tokaji je totiž pre vás tou najlepšou voľbou. Malé romantické mestečko na maďarskom vidieku vás pozýva na degustáciu slávneho vína, ktoré sa rodí na slnečných viniciach v okolí. Na zdravie!

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Radi si na dovolenke pripíjate dobrým vínom? Čo si zájsť rovno do jednej z najznámejších vinárskych oblastí v Európe, nech ten prípitok stojí za to? Na maďarskom Tokaji sa točí všetko okolo zlatistého moku z miestnych viníc, a tak vás tu čaká nekonečno vínových zážitkov, o ktorých budete ešte dlho všetkým rozprávať.

Pri pobyte na Tokaji ochutnáte víno

Vínom známy Tokaj sa nachádza v obklopení viníc pod rovnomennou horou. Jeho história siaha až do 14. storočia a historický nádych si obľúbená turistická destinácia zachováva napriek pokroku doby. V uličkách starobylého mestečka tak načerpáte autentickú atmosféru a ochutnáte víno, ktoré pili dávni panovníci.

A aké víno tu vlastne ochutnáte? Na okolitých viniciach zrejú odrody Furmint, Lipovina a Muškát žltý, z ktorých sa vyrábajú vína rôzneho druhu, na svoje si tak prídu ako fanúšikovia sladkých vín, tak tí, ktorí preferujú suchšie. Veľkou prednosťou Tokaja je, že tú fľašu kúpite pomerne lacno, a tak si tu doprajete, koľko pohárov budete chcieť.

Aby ste si dovolenku užili bez starostí, siahnite po pobyte s polpenziou alebo aspoň raňajkami. A keď sa v hoteli posilníte, vyrazte objavovať zaujímavosti v okolí. Napríklad krásny prírodný lom Tarcali Bányató, prírodnú rezerváciu Bodrogzug alebo múzeum Tokaja. Za necelú hodinku dorazíte do Miškovca, kde si skvele oddýchnete.