Dovolenka v mieste Radovljica

Neďaleko jazera Bled, v srdci Triglavského národného parku leží malebné horské mestečko Radovljica, ktoré neláka iba na okolitú dych vyrážajúcu krajinu, ale aj na jedno z najkrajších námestí v Slovinsku. Pobyt v meste Radovljica odporúčame najmä tým, ktorí túžia po pokoji uprostred prírody.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Chcete objavovať prírodné krásy Slovinska a rušné strediská nie sú nič pre vás? Potom si vyberte pobyt v horskom meste Radovljica. Turistov zabudnuté mestečko leží blízko mnohých zaujímavých atrakcií, takže je skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie krajiny Triglavského národného parku.

Pekné prírodné scenérie nie sú však jediné, čo si tu môžete vychutnať. Mesto má bohatú pernikársku i včelársku tradíciu a tiež sa tu každoročne koná čokoládový festival, vďaka čomu si vyslúžilo prezývku „sladké mesto“.

Tipy na miesta v Radovljici, ktoré si nesmiete nechať ujsť

  • Čo by to bolo za výlet do najsladšieho mesta Slovinska bez prehliadky múzea včelárstva a tradičného pernikárstva - Gostilna Lectar. Určite tiež navštívte miestne kaviarne a cukrárne, z ktorých si môžete odviezť lahodné suveníry v podobe čokolády. Radovljica je považovaná za hlavné mesto čokolády v krajine, dokonca sa tu každoročne koná čokoládový festival. Viac informácií o konaní akcie nájdete na oficiálnych stránkach mesta.

  • Radovljica sa pýši jedným z najkrajších centier. Historické námestie Linhartov trg zdobia rozmanité starobylé stavby, tie najstaršie pochádzajú zo 16. storočia. Za návštevu stojí tiež kostol sv. Petra.

  • Najpopulárnejšie atrakciou je, samozrejme, jazero Bled, ku ktorému z mesta dôjdete autom za 15 minút. Nech už k nemu vyrazíte v ktorúkoľvek ročnú dobu, vždy na vás čaká množstvo skvelých zážitkov. Počas letnej sezóny sa ponúkajú najrôznejšie vodné radovánky, vysokohorská turistika alebo jazda na bicykli. Okolie je pretkané rozličnými trasami, každý si tak príde na svoje. Podhorí Júlskych Álp, ktoré sa rozliehajú pozdĺž Bledu, je domovom mnohých skvelých lyžiarskych stredísk lákajúcich na skvelé podmienky pre všelijaké zimné športy.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici, alebo chcete vyraziť na dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.