Dovolenka pri slovinských jazerách

Ako trblietavé drahokamy zasadené do nádhernej prírody. Podmanivá krása slovinských jazier s alpskou kulisou vás očarí. Objavte Bled s romantickým kostolom na ostrove, schlaďte sa v Bohinjskom jazere v srdci Triglavského národného parku alebo relaxujte pri pôsobivom jazere Jasna neďaleko Kranjskej Gory. Vyberte si pobyt pri slovinských jazerách a užite si kúpanie, oddych a aktivity v okolí.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Hoteli Jezero**** sme si dokonale užili. Hotel bol skvelou základňou na objavovanie nádhernej slovinskej prírody, personál bol neskutočne ochotný a služby dostačujúce. Hoci nejde o moderné ubytovanie so zážitkovou gastronómiou, hotel má svoje čaro a ponúka poctivý servis a tradičnú chutnú a bohatú kuchyňu. Jeho najväčšou výhodou je rozhodne poloha priamo pri jednom z najkrajších slovinských jazier. Radi na toto miesto spomíname a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Marketingový tím


Slovinsko má množstvo krásnych jazier na pozadí horských štítov. Atraktívne sú nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj bohaté možnosti aktivít v ich okolí. Brehy azúrových jazier s priezračnou vodou pozývajú na jedinečnú rekreáciu v prírode a aktívne trávenie voľného času.

Vydajte sa na aktívny pobyt pri Bohinjskom jazere

Pôsobivé Bohinjské jazero leží v srdci Julských Álp v Triglavskom národnom parku. Najväčšie prírodné jazero v Slovinsku je ideálnou voľbou pre aktívnu dovolenku v horách. V jeho okolí nájdete kilometre turistických a cyklistických trás rôznej náročnosti. Slúži aj ako východiskový bod na dlhšie vysokohorské túry. V zime je významnou lyžiarskou oblasťou, napríklad vynikajúce Lyžiarske stredisko Vogel.

Vydajte sa na nenáročnú prechádzku pozdĺž vody, požičajte si čln alebo paddleboard alebo len tak relaxujte s výhľadom na horskú scenériu nad jazerom. Neďaleko Bohinjského jazera určite navštívte vodopád Savica, ku ktorému vedie príjemný chodník v tieni lesa. Milovníkov prírody poteší aj náhorná plošina Pokljuka.

Užite si romantický pobyt pri Bledskom jazere

Najznámejším a najromantickejším miestom Slovinska je nepochybne Bled. Toto malebné jazero s ikonickým kostolom na ostrovčeku sa stalo symbolom slovinskej krásy. Na svoje brehy láka turistov zo širokého okolia, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli krásnej prírode, ale aj kvôli množstvu aktivít.

Relaxujte v miestnych termálnych kúpeľoch, oddychujte pri vode alebo vystúpte na niektorý z horských vrcholov v Triglavskom národnom parku. Atraktívne okolie Bledského jazera ukrýva množstvo prírodných krás, ako napríklad Vintgar alebo Oystrica. Po výlete doplňte energiu v jednej z bledských reštaurácií a nezabudnite ochutnať slávny miestny smotanový koláč.

Slovinské jazerá sľubujú dokonalú dovolenku v srdci prírody

Ďalším obľúbeným miestom sú umelé Jasné jazerá, ktoré sa nachádzajú na severe krajiny v blízkosti známeho turistického strediska Kranjska Gora. V lete aj v zime sa môžete tešiť na množstvo vzrušujúcich zážitkov, na ktoré len tak nezabudnete.

Počas svojich vysokohorských výletov môžete naraziť aj na ďalšie krásne jazerá. Ak sa nebojíte dlhých túr, vydajte sa do Doliny Triglavských jazier, kde sa nachádza sedem nádherných vodných plôch. Najvyššie položeným jazerom v Slovinsku je Krnské jazero, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1 390 metrov.