Dovolenka pri slovinských jazerách

Ako trblietavé drahokamy zasadené do nádhernej prírody. Podmanivá krása slovinských jazier s alpskou kulisou vás očarí. Objavte Bled s romantickým kostolom na ostrove, schlaďte sa v Bohinjskom jazere v srdci Triglavského národného parku alebo relaxujte pri pôsobivom jazere Jasna neďaleko Kranjskej Gory. Vyberte si pobyt pri slovinských jazerách a užite si kúpanie, oddych a aktivity v okolí.

Načítavam ponuky...


Slovinsko má množstvo krásnych jazier na pozadí horských štítov. Atraktívne sú nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj bohaté možnosti aktivít v ich okolí. Brehy azúrových jazier s priezračnou vodou pozývajú na jedinečnú rekreáciu v prírode a aktívne trávenie voľného času.

Vydajte sa na aktívny pobyt pri Bohinjskom jazere

Pôsobivé Bohinjské jazero leží v srdci Julských Álp v Triglavskom národnom parku. Najväčšie prírodné jazero v Slovinsku je ideálnou voľbou pre aktívnu dovolenku v horách. V jeho okolí nájdete kilometre turistických a cyklistických trás rôznej náročnosti. Slúži aj ako východiskový bod na dlhšie vysokohorské túry. V zime je významnou lyžiarskou oblasťou, napríklad vynikajúce Lyžiarske stredisko Vogel.

Vydajte sa na nenáročnú prechádzku pozdĺž vody, požičajte si čln alebo paddleboard alebo len tak relaxujte s výhľadom na horskú scenériu nad jazerom. Neďaleko Bohinjského jazera určite navštívte vodopád Savica, ku ktorému vedie príjemný chodník v tieni lesa. Milovníkov prírody poteší aj náhorná plošina Pokljuka.

Užite si romantický pobyt pri Bledskom jazere

Najznámejším a najromantickejším miestom Slovinska je nepochybne Bled. Toto malebné jazero s ikonickým kostolom na ostrovčeku sa stalo symbolom slovinskej krásy. Na svoje brehy láka turistov zo širokého okolia, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli krásnej prírode, ale aj kvôli množstvu aktivít.

Relaxujte v miestnych termálnych kúpeľoch, oddychujte pri vode alebo vystúpte na niektorý z horských vrcholov v Triglavskom národnom parku. Atraktívne okolie Bledského jazera ukrýva množstvo prírodných krás, ako napríklad Vintgar alebo Oystrica. Po výlete doplňte energiu v jednej z bledských reštaurácií a nezabudnite ochutnať slávny miestny smotanový koláč.

Slovinské jazerá sľubujú dokonalú dovolenku v srdci prírody

Ďalším obľúbeným miestom sú umelé Jasné jazerá, ktoré sa nachádzajú na severe krajiny v blízkosti známeho turistického strediska Kranjska Gora. V lete aj v zime sa môžete tešiť na množstvo vzrušujúcich zážitkov, na ktoré len tak nezabudnete.

Počas svojich vysokohorských výletov môžete naraziť aj na ďalšie krásne jazerá. Ak sa nebojíte dlhých túr, vydajte sa do Doliny Triglavských jazier, kde sa nachádza sedem nádherných vodných plôch. Najvyššie položeným jazerom v Slovinsku je Krnské jazero, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1 390 metrov.