Štátny sviatok 8. mája

Nie je vonku nádherne? Prečo sedieť doma, keď okolo všetko kvitne a priamo nabáda k poriadnym zážitkom s priateľmi a s rodinou? Dovolenka v máji, to sú zážitky plné vôní, chutí a nádherného prostredia. Buďte chytrí a vydajte sa na pobyt cez 8. mája, kedy je štátny sviatok, užijete si tak o deň pobytu viac.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.8. máj je na Slovensku veľmi významným štátnym sviatkom. Ide o Deň víťazstva, ktorý oslavuje ukončenie druhej svetovej vojny v Európe a oslobodenie od nacistického režimu. V roku 1945 bola tento deň podpísaná bezpodmienečná kapitulácia nacistického Nemecka, čím bolo oficiálne ukončené vojnové obdobie v Európe. Pre Slovenskú republiku má tento deň špeciálny význam, pretože znamenal koniec dlhého obdobia okupácie a utrpenia.

Príležitosť prejsť kúsok Slovenska

Poďte sa vydať do slovenského mesta, kde ste dlho neboli. Čo napríklad Bratislava alebo Košice? V Bratislave sa prejdite krásnym historickým centrom, navštívte slávnu vyhliadku na moste SNP a nezabudnite navštíviť aj dominantu - Bratislavský hrad.

V druhom najväčšom meste SR, Košice, potom navštívte katedrálu sv. Alžbety, prezrite si zoologickú a botanickú záhradu a relaxujte v kultúrnom centre Tabačka Kulturfabrik.

Na predĺžený víkend aj za hranice

Kedy ste naposledy preskúmavali krásy Česka? Prejdite sa po historickom centre Prahy. Začnite na Václavskom námestí a pokračujte buď do Národného múzea, alebo na Staromestské námestie za Pražským orlojom a ďalšími múzeami a galériami. Neďaleký Karlov most vás zavedie na Malú stranu a ďalej až k Pražskému hradu. Za rozprávkovou atmosférou vyrazte do Českého Krumlova s množstvom romantických uličiek vinúcich sa popri rieke Vltave a hradom zapísaným na Zozname UNESCO. Najbližšie to ale budete mať za nekonečnými vinohradmi a romantickými zámočkami na Južnú Moravu.

Do Poľska potom vyjdite do Krakova alebo ešte ďalej, do nádherného prímorského Gdansku . Krakov je zapísaný na Zozname UNESCO a je domovom slávneho krakovského kráľovského hradu Wawel. Prechádzajte sa po historickom centre s hlavným námestím, tzv. Rynkom Glownym, navštívte slávnu krakovskú katedrálu a navštívte židovskú štvrť.

K Baltskému moru sa potom môžete vydať za skvelým wellness. V Gdansku potom obdivujte nádhernú architektúru a bohatú históriu, ktorá je tiež spätá s druhou svetovou vojnou. Prechádzajte sa po historickom Starom Meste, navštívte Gdanskú radnicu, rieku Motlavu a pamätník Solidarity. Užite si aj atmosféru pobrežnej promenády a pláže.