Dovolenka v Lombardii

Bohatý región Lombardia je prísľubom skvelej aktívnej dovolenky v akomkoľvek ročnom období. V lete sa sem môžete tešiť na pešiu turistiku a v zime na lyžovanie v luxusných ski areáloch. Vyberte si pobyt v Lombardii a užívajte si dobrodružstvo v dych vyrážajúcich Dolomitoch a historických mestách ako Miláno.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Lombardia je pozoruhodnou oblasťou ležiacou na severe Talianska pri hraniciach s Rakúskom. Je kolískou pestrej kultúry, prírodných krás a bohatej histórie. Príďte sem v páre alebo s celou rodinou za športovými zážitkami, ktoré môžete striedať s ochutnávkami miestnej gastronómie aj odpočinkom vo wellness.

Lombardia je rajom športovcov, horalov a milovníkov prírody

Lombardia je tým najlepším, čo vám talianske hory môžu ponúknuť. Nájdete tu moderné lyžiarske strediská so špičkovým vybavením, skvelé turistické trasy s nezabudnuteľnými výhľadmi a k tomu všetkému aj krásne historické mestá, ktoré na pozadí zasnežených vrchov Álp vyzerajú jednoducho kúzelne.

Hlavným mestom Lombardie je Miláno, mesto módy, ktoré si zamilujete pre jeho bujarý nočný život aj prekrásnu architektúru. Nielen do Milána sa pritom môžete tešiť na tradičnú taliansku kuchyňu s regionálnymi vínami. Prehliadku historického centra Milána si pri návšteve Lombradie rozhodne nesmiete nechať ujsť. Nádherná katedrála Duomo di Milano, hrad Sforza alebo nádherná galéria na hlavnom námestí – to je len niekoľko z mnohých milánskych skvostov.

Do Milána je skvele dostupné letecké spojenie z Bratislavy, a tak môže táto severotalianska metropola poslúžiť aj ako východiskový bod do talianskych Álp. Príroda v okolí vás dostane. Navštívte horské jazerá Lago di Garda alebo Lago di Como. Nájdete tu aj najväčší taliansky národný park Parco nazionale dello Stelvio.

Aby toho nebolo málo, Lombardia disponuje perfektnými podmienkami pre zimné športy. Miestne lyžiarske strediská sú na veľmi vysokej úrovni. Zdolávať svahy môžete v lyžiarskych oblastiach so zvučnými menami, ako je Livigno, Bormio, Chiesa Valmalenco alebo Madesimo. Nájdete tu zjazdovky pre profesionálov aj rodiny s deťmi, zalyžujete si až vo výškach 3000 m n. m. Vyberte si ubytovanie blízko zjazdovky a majte to na svah len pár metrov.