Dovolenka na ostrove Cres

Divoký ostrov Cres je najväčším chorvátskym ostrovom a jeho nedotknutá krajina priláka nejedného milovníka pokojnej prírody. Cres je odľahlé miesto, ktoré však ponúka nádherné prírodné a kultúrne bohatstvo. Objavte tajomstvá tohto nedotknutého kúska zeme, stačí si vybrať jednu z dovoleniek na Crese.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Napriek svojej veľkosti nepatrí ostrov Cres medzi najobľúbenejšie chorvátske destinácie. Vyhľadávajú ho skôr milovníci prírody, ktorí si chcú vychutnať pokojnú krajinu, osady na samote a zátoky s čistým morom. Ak ste aj vy samotári, ktorí uprednostňujú nedotknutú prírodu pred známymi turistickými strediskami s davmi turistov, potom je Cres pre vás ideálnou voľbou.

Pobyt na ostrove Cres vám prinesie ničím nerušený oddych a aktívne vyžitie

Cres je rozmanitý ostrov, ktorý vás ohromí svojimi prírodnými krásami. Jeho severná časť je hornatá. Objavíte tu najvyšší vrch Cresu - Horu Gorice s nadmorskou výškou 648 m. Na severovýchode sú silné vetry a krajina je nehostinná. Najzaujímavejším prírodným skvostom ostrova je Vranské jazero, v ktorom sa síce nedá kúpať, ale vďaka nádhernej scenérii je jazero obľúbeným výletným cieľom. Nádherná krajina na vás čaká v oblasti Tramuntana, ktorá v hustých listnatých lesoch ukrýva tajomné jaskyne a fascinujúce náučné chodníky.

V centre ostrova sa nachádza mestečko Cres, ktoré sa rovnako ako zvyšok ostrova pýši bohatou históriou. Pozrite si paláce Petris, Rodinis a Colombis. Navštívte tiež osem metrov dlhý rímsky most v dedinke Beli. Zaujímavý zážitok sľubuje aj malebné mestečko Osor s niekoľkými antickými pamiatkami.

A čo kúpanie na ostrove Cres? Môžete sa tešiť na piesočnaté, kamienkové a skalnaté pláže vrátane tých, ktoré boli ocenené modrou vlajkou. Medzi obľúbené pláže patria Kovačine Beach a Slatina v miestnych kempoch. Vo všeobecnosti sú tunajšie pláže pokojné a nepreplnené, takže si môžete vychutnať báječné kúpanie v čistom Jadrane.