Dovolenka na ostrove Cres

Divoký ostrov Cres je najväčším chorvátskym ostrovom a jeho nedotknutá krajina priláka nejedného milovníka pokojnej prírody. Cres je odľahlé miesto, ktoré však ponúka nádherné prírodné a kultúrne bohatstvo. Objavte tajomstvá tohto nedotknutého kúska zeme, stačí si vybrať jednu z dovoleniek na Crese.

Načítavam ponuky...


Napriek svojej veľkosti nepatrí ostrov Cres medzi najobľúbenejšie chorvátske destinácie. Vyhľadávajú ho skôr milovníci prírody, ktorí si chcú vychutnať pokojnú krajinu, osady na samote a zátoky s čistým morom. Ak ste aj vy samotári, ktorí uprednostňujú nedotknutú prírodu pred známymi turistickými strediskami s davmi turistov, potom je Cres pre vás ideálnou voľbou.

Pobyt na ostrove Cres vám prinesie ničím nerušený oddych a aktívne vyžitie

Cres je rozmanitý ostrov, ktorý vás ohromí svojimi prírodnými krásami. Jeho severná časť je hornatá. Objavíte tu najvyšší vrch Cresu - Horu Gorice s nadmorskou výškou 648 m. Na severovýchode sú silné vetry a krajina je nehostinná. Najzaujímavejším prírodným skvostom ostrova je Vranské jazero, v ktorom sa síce nedá kúpať, ale vďaka nádhernej scenérii je jazero obľúbeným výletným cieľom. Nádherná krajina na vás čaká v oblasti Tramuntana, ktorá v hustých listnatých lesoch ukrýva tajomné jaskyne a fascinujúce náučné chodníky.

V centre ostrova sa nachádza mestečko Cres, ktoré sa rovnako ako zvyšok ostrova pýši bohatou históriou. Pozrite si paláce Petris, Rodinis a Colombis. Navštívte tiež osem metrov dlhý rímsky most v dedinke Beli. Zaujímavý zážitok sľubuje aj malebné mestečko Osor s niekoľkými antickými pamiatkami.

A čo kúpanie na ostrove Cres? Môžete sa tešiť na piesočnaté, kamienkové a skalnaté pláže vrátane tých, ktoré boli ocenené modrou vlajkou. Medzi obľúbené pláže patria Kovačine Beach a Slatina v miestnych kempoch. Vo všeobecnosti sú tunajšie pláže pokojné a nepreplnené, takže si môžete vychutnať báječné kúpanie v čistom Jadrane.