Dovolenka v Burgenlande

Hneď za hranicami sa rozprestiera malý slnečný raj, spolková krajina Burgenland. Nemôže sa síce pochváliť majestátnymi horami, zato sa pýši krásnym Neziderským jazerom a malebnou krajinou s tým najlepším vínom. Vyberte si pobyt v Burgenlande a užite si kvalitne strávený čas s vašimi blízkymi.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Najvýchodnejšia a tretia najmenšia spolková krajina Rakúska leží pozdĺž hranice s Maďarskom. V tejto slnečnej časti krajiny panuje úplná pohoda. Možno je to tým, že patrí medzi najslnečnejšie oblasti v krajine, možno tým, že ide o krásnu krajinu posiatu vinicami.

Víno, voda, pohoda. Burgenland je oázou pokoja

Najväčšej obľube sa medzi návštevníkmi teší severná časť Burgenlandu. Nachádza sa tu Neziderské jazero, o ktoré sa Rakúsko delí s Maďarskom. Jazero a jeho okolie ponúka množstvo možností trávenia voľného času. Na svoje si tak prídu tí, ktorí si radi poležia pri vode, ale aj milovníci vodných športov. Veľmi populárny je napríklad kitesurfing aj pokojnejší paddleboarding. Okolie jazera je lemované peknými trasami vhodnými pre cyklovýlety či príjemné prechádzky.

Hneď pri jazere leží srdce Burgenlandu, mestečko Eisenstadt, v ktorom stojí Zámok Esterházyovcov, najväčšia atrakcia mesta. Stavbu obklopuje nádherná anglická záhrada. Za návštevu stojí aj historické centrum, ktoré vás vezme na cestu späť v čase.

Zo severu sa presunieme do stredu Burgenlandu, slnečnej oblasti plnej viníc a skvelého vína. Lahodné víno ale nie je jediným, čím sa môže oblasť pochváliť. Na svoje si prídu fanúšikovia histórie aj rodiny s deťmi. Vydajte sa na hrad Lockenhaus, zrúcaninu Landsee alebo na renesančný zámok Lackenbach.

V južnom Burgenlande sa bude páčiť najmä gurmánom, ktorí si pochutnajú na tradičnej gastronómii. Tá je ovplyvnená nemeckou, maďarskou a chorvátskou kuchyňou. Táto časť krajiny je tiež preslávená luxusnými hotelmi.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.