Víkendové pobyty v Nemecku

Navštívte Nemecko a objavte, aké prírodné i kultúrne krásy táto krajina skrýva. Víkendový pobyt v Nemecku vám prinesie množstvo nových zážitkov.

Načítavam ponuky...


Nemecko je rozmanitou krajinou, ktorá vám môže ponúknuť všetko, na čo pomyslíte. Radi trávite čas v horách? Nedáte dopustiť na historické pamiatky a mestá, kde to kultúrne žije? Milujete pokojné prechádzky pri mori? A neviete si predstaviť dovolenku bez dobrého jedla? Potom je pre vás víkend v Nemecku tou správnou voľbou.

Na víkend do Nemecka za históriou i prírodou

Nemecko vám v prvom rade môže ponúknuť nespočetné množstvo historických pamiatok. Naplánujte si poznávací víkend v Berlíne a prezrite si Brandenburskú bránu, Ríšsky snem alebo Berlínsky dóm. Za tajuplnou históriou môžete vyraziť aj na hrady a zámky, napríklad na bezpochyby najkrajší rozprávkový zámok Neuschwanstein. Do minulosti nahliadnete aj v jedinečných nemeckých mestách, ako sú Drážďany, Norimberk alebo Heidelberg.

Hoci história je asi prvé, čo sa vám v spojení s Nemeckom vybaví, oplatí sa zájsť sem aj za prírodnými zaujímavosťami. Nemecko patrí medzi krajiny s najväčším percentom prírodne chráneného územia. Celkovo sa pýši 16 národnými parkami.

Najbližšie českým hraniciam sa rozprestiera národný park Bavorský les. Vďaka cyklotrasám aj turistickým trasám vedúcich cez malebnú krajinu ide o ideálne miesto pre aktívnu dovolenku s rodinou. Uprostred tunajších lesov sa ukrýva aj preslávený chodník korunami stromov. Nemecká príroda je vhodná aj na dovolenku so psom.

Okrem hornatých oblastí má Nemecko aj nespočet nádherných jazier a iných vodných hladín. Na hraniciach so Švajčiarskom a Rakúskom sa nachádza najčistejšie európske jazero - Bodamské jazero. K návšteve lákajú aj jazerá Königssee a Obersee v Bavorsku. Zamieriť však môžete aj k moru, napríklad na magický polostrov Rujána, kde na vás čakajú aj wellness pobyty.