Dovolenka v Rovinji

Viete, ktoré letovisko polostrova Istrie je to najkrajšie? Samozrejme Rovinj. Mestečko sa pýši krásnym stredovekým centrom, modernými rekreačnými strediskami a romantickými zákutiami. Od ostatných chorvátskych letovísk sa líši najmä tým, že v mnohom pripomína skôr Taliansko. Nádherná atmosféra tohto mesta vás očarí, či už sa vydáte za konkrétnymi pamiatkami, alebo budete len tak blúdiť ulicami. Rovnako krásnym zážitkom bude aj kúpanie, stredisko je domovom niekoľkých pláží s ocenením Modrá vlajka. Tak čo, ktorý pobyt v Rovinji si vyberiete?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Prímorské mestečko Rovinj nájdete na západnom pobreží polostrova Istria, ktorý sa rozlieha na severe Chorvátska. Letovisko je dostupné letecky, autobusovou dopravou a, samozrejme, aj autom – cesta z Bratislavy vám napríklad zaberie približne 8 hodín. Nielen jeho ľahká dostupnosť, ale aj krása, ktorou oplýva, z neho robí jednu z najobľúbenejších destinácií.

Tipy na miesta, ktoré stojí za to navštíviť

Ak vás unavia vodné radovánky, prejdite sa na južný okraj, kde môžete obdivovať polostrov Zlatý mys, v ktorom sa nachádza chránený lesopark v anglickom štýle – na Jadrane úplne ojedinelý. Na svoje si tu prídu aj milovníci aktívnej dovolenky, ktorí si môžu otestovať svoju fyzičku na skalách.

Romantické prechádzky si užijete medzi uličkami hlavného námestia. Centrum je plné stredovekých stavieb a malebných zákutí. Dominantou Rovinja je kostol sv. Eufémie s 58 m vysokou vežou. Na vrchole vás privíta socha už spomínanej patrónky Eufémie. Pokiaľ patríte medzi milovníkov pekných výhľadov, navštívte blízku zvonicu. K výletom lákajú aj priľahlé ostrovčeky, ktoré rozhodne stojí za to vidieť. Medzi najobľúbenejšie patrí Katarina a Crveni otok.

Cestujete v páre alebo s celou rodinou? Pripravili sme pre vás balíčky, ktoré sú priamo ušité na mieru pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť vo dvojici, ale aj pre tých, ktorí cestujú s deťmi. Nezabudli sme ani na majiteľov domácich maznáčikov, prezrite si hotely, ktoré privítajú vášho chlpáča s otvorenou náručou.