Dovolenka v Prímorsko-gorskokotarskej župe

Snívate o bezstarostných chvíľach letnej pohody? V Prímorsko-gorskokotarskej župe na severe Chorvátska si môžete užiť veľa príjemných chvíľ. Táto obľúbená oblasť ponúka jedinečnú kombináciu rozprávkového kúpania, bohatej histórie a dobrodružstva v prírode. Vyberte si pobyt v Prímorsko-gorskokotarskej župe a objavte skryté krásy Rijeky, ostrova Krk alebo letoviska Mali Lošinj.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Villa Dora je ideálne miesto na oddych aj skvelý východiskový bod na výlety do atraktívnych miest v okolí či na ostrovy. Najväčšou výhodou je, že k moru je to pár krokov po schodoch. Uprostred nádhernej záhrady je navyše bazén, kde si užijete parádne vodné radovánky aj opaľovanie na lehátku, nechýba ani možnosť grilovania. Apartmán bol komfortne zariadený a bol z neho krásny výhľad na more. Nočné svetlá nad hladinou, čerstvý morský vzduch a príjemná teplota zaručili nezabudnuteľný zážitok. Pobyt by som si rozhodne rád zopakoval!”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Rijeka, ostrovy Krk a Rab alebo Národný park Risnjak, tieto obľúbené turistické destinácie majú jedno spoločné - patria pod Prímorsko-gorskokotarskú župu. Tento rozmanitý región môže ponúknuť krásnu prírodu aj živé letoviská s množstvom pamiatok.

Príroda a história, oddych a zábava - pobyt v Prímorsko-gorskokotarskej župe sľubuje pestré zážitky

Koho by nebavilo relaxovať na pláži s výhľadom na more plné plachetníc? Prímorsko-gorskokotarská župa je ako stvorená na letné chvíle oddychu. Krištáľovo čistý Jadran lemujú krásne piesočné a kamienkové pláže s turistickými zariadeniami na dosah. Medzi obľúbené pláže v tejto oblasti patria Stara Baska, Lubenice a Lopar.

Keď si užijete tyrkysové more, vydajte sa spoznávať miestnu kultúru a tradície. Objavte známe historické pamiatky, napríklad v hlavnom meste kraja, Rijeke. Vystúpte po dlhom schodisku na hrad Trsat, odkiaľ sa vám naskytne obohacujúci výhľad na mesto a nekonečné more, alebo sa prejdite po hlavnej promenáde Korzo.

Zaujímavé pamiatky minulosti na vás čakajú aj v mestách Krk alebo Rab. Očarí vás miestna stredoveká architektúra, mestské brány a romantické kostoly. Nebudete sklamaní, ak uprednostňujete pokoj prírody pred ruchom mesta. Navštívte napríklad Národný park Risnjak, ktorý je popretkávaný horskými chodníkmi s neopakovateľnými výhľadmi.