Dovolenka v Prímorsko-gorskokotarskej župe

Snívate o bezstarostných chvíľach letnej pohody? V Prímorsko-gorskokotarskej župe na severe Chorvátska si môžete užiť veľa príjemných chvíľ. Táto obľúbená oblasť ponúka jedinečnú kombináciu rozprávkového kúpania, bohatej histórie a dobrodružstva v prírode. Vyberte si pobyt v Prímorsko-gorskokotarskej župe a objavte skryté krásy Rijeky, ostrova Krk alebo letoviska Mali Lošinj.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Rijeka, ostrovy Krk a Rab alebo Národný park Risnjak, tieto obľúbené turistické destinácie majú jedno spoločné - patria pod Prímorsko-gorskokotarskú župu. Tento rozmanitý región môže ponúknuť krásnu prírodu aj živé letoviská s množstvom pamiatok.

Príroda a história, oddych a zábava - pobyt v Prímorsko-gorskokotarskej župe sľubuje pestré zážitky

Koho by nebavilo relaxovať na pláži s výhľadom na more plné plachetníc? Prímorsko-gorskokotarská župa je ako stvorená na letné chvíle oddychu. Krištáľovo čistý Jadran lemujú krásne piesočné a kamienkové pláže s turistickými zariadeniami na dosah. Medzi obľúbené pláže v tejto oblasti patria Stara Baska, Lubenice a Lopar.

Keď si užijete tyrkysové more, vydajte sa spoznávať miestnu kultúru a tradície. Objavte známe historické pamiatky, napríklad v hlavnom meste kraja, Rijeke. Vystúpte po dlhom schodisku na hrad Trsat, odkiaľ sa vám naskytne obohacujúci výhľad na mesto a nekonečné more, alebo sa prejdite po hlavnej promenáde Korzo.

Zaujímavé pamiatky minulosti na vás čakajú aj v mestách Krk alebo Rab. Očarí vás miestna stredoveká architektúra, mestské brány a romantické kostoly. Nebudete sklamaní, ak uprednostňujete pokoj prírody pred ruchom mesta. Navštívte napríklad Národný park Risnjak, ktorý je popretkávaný horskými chodníkmi s neopakovateľnými výhľadmi.