Dovolenka na ostrove Mljet

Juhodalmatské súostrovie ukrýva skutočný klenot. Je ním ostrov Mljet, ktorý patrí medzi najkrajšie chorvátske ostrovy. Je domovom rovnomenného národného parku s dvoma slanými jazerami, hustými lesmi a skalnatými výbežkami. Užite si pokojnú dovolenku na nádhernom mieste bez davov turistov, stačí si vybrať pobyt na ostrove Mljet. Dobrodružstvo volá!

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Úchvatné prírodné scenérie, ktoré nikde inde neuvidíte. Chorvátsky ostrov Mljet sa pýši množstvom prírodných krás, ktorých čaro nenarušujú davy turistov. Nedotknutá krajina a svieža zeleň nadchne všetkých dobrodruhov, ktorí môžu preskúmať miestny národný park.

Objavte jedinečné prírodné bohatstvo ostrova Mljet

Dovolenka na ostrove Mljet bude plná dobrodružstva. Národný park Mljet sa vyznačuje nedotknutou prírodou, po ktorej je radosť sa prechádzať. Turistické a cyklistické trasy vás prevedú cez odľahlé zátoky, tiché lesy a krásne pláže, z ktorých budete obdivovať široké more posiate ostrovčekmi.

Malebnú prírodu Mljetu umocňujú roztomilé kaplnky, kostolíky a historické pamiatky, ktoré sú dôkazom bohatej histórie tohto regiónu. Spomienky na minulosť si môžete pozrieť aj v dedinkách na ostrove, napríklad v Polače, kde stoja pozostatky antického paláca a baziliky, alebo v dedinke Pomeda s pozostatkami rímskej usadlosti.

Môžete si tiež vychutnať nádherné kúpanie v čistom mori. Relaxujte na skalnatých plážach a piesočných zátokách, kde budete mať dostatok súkromia. Navštívte napríklad pláž Saplunara, ktorá je lemovaná borovicovými lesmi, ktoré poskytujú príjemný tieň.