Dovolenka v Grazi

Navštívte druhé najväčšie mesto Rakúska, Graz (historický slovenský názov Štajerský Hradec). Metropola je známa vďaka nádhernému historickému centru, ktoré patrí medzi najkrajšie v Európe. Mesto sa pýši pestrou históriou a architektonickými skvostami, ako je napríklad slávna Hodinová veža alebo hrad Schlossberg. Vyberte si pobyt v Grazi a užite si jedinečnú dovolenku v srdci Štajerska.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Rakúsko sa u Slovákov teší veľkej obľube. Niet divu, krajina sa pýši malebnými kúpeľnými mestami, známymi horskými strediskami a tiež skvostnými veľkomestami s bohatou históriou. Mnoho turistov vyráža hlavne do Viedne, pritom Rakúsko sa môže pochváliť toľkými nádhernými metropolami, napríklad mestom Graz.

Cesta do Grazu nie je nijako dlhá, ak idete autom z Bratislavy, zaberie vám necelé 3 hodiny. Do hlavného mesta Štajerska môžete dôjsť aj hromadnou dopravou. Krásne historické centrum zvládnete pohodlne prejsť pešo počas jedného dňa. Avšak aby ste si užili atmosféru tohto jedinečného mesta, vyrazte sem aspoň na víkend. Na svoje si prídu nadšenci histórie, milovníci nákupov aj fanúšikovia kultúry a dobrého jedla.

Tipy na zaujímavé miesta a udalosti, ktoré môžete vidieť a zažiť v Grazi

  • Zámok Eggenberg je najväčším barokovým komplexom v celom Štajersku. Budova bola sídlom jedného z najvýznamnejších štajerských rodov. Eggenbergov. Za prehliadku stoja interiéry, ktoré sa pýšia bohatou výzdobou, no tiež priľahlé záhrady.

  • Nielen krásne výhľady, ale aj skvostné stavby ponúka vrch Schlossberg, na ktorom stojí Hodinová veža s obrátenými ručičkami, zvonica a hrad Schossberg. Cestu hore vám uľahčí sklenený výťah alebo lanovka.

  • Za návštevu stojí aj Bazilika Mariatrost, najvýznamnejšie pútnické miesto Štajerska.

  • Na rieke Mur nájdete umelo vytvorený ostrov. Zatiaľ čo sa budú deti hrať na ihrisku, dospelí si vychutnajú napríklad lahodnú kávu.

  • Milovníci histórie by mali navštíviť dom umenia GrazMuseum, v barokovom paláci Khuenburg.

  • Ak patríte medzi obdivovateľov umenia, vydajte sa do centra súčasného umenia – Kunsthaus Graz, alebo do Künstlerhaus Graz.

  • V Grazi sa už od roku 1998 každoročne koná jazzový festival Jazz Summer Graz. Akcia prebieha v letných mesiacoch, od júla do augusta.

  • Jedným z najkúzelnejších období, kedy sa do Grazu vydať, je rozhodne advent. Vianočné trhy, tisíce svetielok a prepracovaná výzdoba prepožičiavajú mestu rozprávkový pôvab. Na nádvorí Zemského domu (Landhaus) sa pokocháte majestátnym ľadovým betlehemom.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.