Dovolenka na ostrove Dugi Otok

Dovolenka v nedotknutej prírode ďaleko od davov turistov? Aj to môžete zažiť v Chorvátsku, stačí sa vybrať na krásny ostrov Dugi otok. Milovníci prírody budú z tohto ostrova nadšení, ale na svoje si prídu aj tí, ktorí sa radi opaľujú na plážach. Vyberte si niektorú z dovoleniek na ostrove Dugi otok a využite tento zážitok naplno.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Nedotknutá príroda, vinice, olivovníky a slnečné pláže - chorvátsky ostrov Dugi otok vás očarí svojou prímorskou krajinou. Tento divoký ostrov patrí do skupiny zadarských ostrovov a vzhľadom na svoju vzdialenosť od pevniny nie je častým cieľom turistov. Ak teda hľadáte pokojnú dovolenkovú destináciu, kde sa o pláže nemusíte deliť s davmi ľudí, potom ste na správnom mieste.

Pláže, príroda a výlety - Dugi otok si získa srdce každého milovníka prírody

Najväčšou prednosťou ostrova Dugi otok je nepochybne jeho prírodné bohatstvo. Nielenže samotný ostrov ponúka nádherné prírodné skvosty, ako je Zátoka Telašćica na juhu ostrova alebo jazero Mir, ale nachádza sa aj v blízkosti Národného parku Kornati, ktorý je jedným z najkrajších kúskov prírody v Chorvátsku. Nebude vám chýbať krištáľovo čisté more sfarbené do všetkých odtieňov modrej, olivové háje, ale ani borovicové lesy typické pre Chorvátsko.

Aké je kúpanie na ostrove Dugi otok? Jedným z najväčších lákadiel sú miestne pláže, ktoré ponúkajú ideálne podmienky na letnú zábavu a vodné športy. Vyskúšajte napríklad najznámejšiu pláž regiónu, Pláž Sakuran, ktorá vás nadchne svojím bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Obľúbenými miestami na relaxáciu sú aj pláže Veli Rat, Veli Žal a Zátoky Solišica a Cuna.

Na ostrove nenájdete množstvo historických pamiatok, oceníte však aj možnosti športového vyžitia. Môžete sa vydať na turistické a cyklistické trasy. Cestou si vychutnáte fascinujúce výhľady na Jadran a členité pobrežie. Milovníci adrenalínu sa môžu vydať na kajak do zálivu Telašćica alebo preskúmať morské dno vďaka kurzu potápania.