Dovolenka v Taliansku pri mori

Taliansko je dokonalou destináciou na bezstarostnú dovolenku pri mori. Dlhé piesočnaté pláže, starobylé pamiatky na každom kroku a delikátna talianska kuchyňa zaistí, že si z pobytu užijete každý okamih.

Načítavam ponuky...


Letná dovolenka v Taliansku vás určite nesklame! Čakajú na vás dlhé piesočné pláže, malebné promenády pozdĺž pobrežia a starobylé mestá plné svetoznámych pamiatok. Svetoznáma talianska kuchyňa a výborné miestne víno sú už len príjemným bonusom. K brehom talianskeho mora navyše od slovenských hraníc dôjdete za pár hodín.

Kam v Taliansku k moru?

Dĺžka talianskeho pobrežia je neuveriteľných 7 600 kilometrov. Pláže Jadranského mora sú nekonečne dlhé a široké, s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Medzi najobľúbenejšie ciele slovenských turistov patrí dlhodobo Benátska oblasť alebo Rimini. Okrem toho, že sú tieto severotalianske regióny zo Slovenska ľahko dostupné, lákajú návštevníkov na mnoho možností zábavy, voľnočasového vyžitia i atraktívnych výletov. K tomu tá najlepšia pizza a lahodná zmrzlina na každom kroku.

Na rozmanitejšom a členitejšom pobreží Tyrrhenského mora patrí k populárnym destináciám Toskánsko. Tento región je okrem úžasných pláží preslávený slávnymi historickými mestami, nádhernou zvlnenou krajinou, idylickými cyprusovými alejami i skvelým vínom. Skrátka úplne ideálne podmienky na dokonalú letnú dovolenku.