Wellness pobyty v Tauplitz

Zažite skvelú dovolenku s wellness v rakúskej obci Tauplitz. V zime ide o oblasť vyhľadávanú lyžiarmi, v lete sa vydáte na výlety po horách a jazerách. Počas celého roka si navyše skvele oddýchnete vo vírivke či saune. Či už hľadáte aktívnu dovolenku alebo prepychový relax, Tauplitz vás nesklame.

Načítavam ponuky...


Rakúsky Tauplitz si obľúbia všetci milovníci prírody, lyžovania aj odpočinkových dovoleniek. Po celý rok vás uchváti prírodnými scenériami, nádhernými horami aj horskými jazerami. V zime ponúkne skvelý priestor na lyžovanie a po dni strávenom zimnými športmi či turistikou si tu skvele oddýchnete v saune alebo vírivke.

Športové vyžitie i relax vo wellness, Tauplitz ponúka všetko na dokonalú dovolenku v horách

Tauplitz leží v Štajrsku, v oblasti Soľnej komory, ktorá je obľúbená najmä pre svoje nádherné pohoria a jazerá. V teplých mesiacoch vás spoľahlivo zabaví sieť turistických trás a cyklotrás, medzi obľúbené ciele patria napríklad jazerá Steirersee, Schwarzensee alebo Großsee, preskúmať môžete aj chránenú oblasť Ödense. Na svoje si v okolí prídu aj obdivovatelia historických pamiatok, za návštevu rozhodne stojí zámok Trautenfels v Ennstal alebo staré statky so zrubovými stodolami v obci Tauplitz.

Na lyžiarov a vyznávačov zimných športov tu čaká areál Tauplitzalm, kde sa do sýtosti vyšantia na viac ako 40 km perfektne upravených zjazdoviek. A nezabudlo sa ani na bežkárov, tí sa môžu vydať na 8 km dlhom chodníku Freiberg, kratší 5 km dlhý chodník Sturzhahn alebo 6 km dlhý chodník Lärchwaldloipe, ktorý využívajú na tréning aj olympijskí športovci. Odvážlivci môžu skúsiť pokoriť aj skokanský mostík Kulm, ktorý patrí k najvyšším na svete.

Podľa povestí bola obec Tauplitz postavená na teplom prírodnom prameni, ktorý bol ale neskôr zasypaný zosuvom pôdy. Nasvedčuje tomu aj názov obce, ktorý údajne vychádza z alpsko-slovanského slova „Toplica“ alebo „teplá voda“. Hoci sa horúci prameň nezachoval, kúpeľná tradícia v tejto oblasti pokračuje ďalej. Obľúbenou destináciou sú napríklad kúpele Grimming s termálnymi bazénmi, saunovou zónou i detským areálom. Vlastné wellness zóny majú aj niektoré hotely v okolí.