Dovolenka v kúpeľoch Świeradów-Zdrój

Ničím nerušený pokoj, kúpanie v liečivých prameňoch a nádherná príroda. To všetko na vás čaká kúsok od česko-poľskej hranice, v peknom kúpeľnom mestečku Świeradów-Zdrój. Stredisko nájdete uprostred majestátnych Jizerských hôr. Či už vás teda láka aktívny odpočinok na čerstvom vzduchu alebo relaxácia, počas pobytu v kúpeľnom stredisku Świeradów-Zdrój si užijete oboje.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mestečko Świeradów-Zdrój nájdete len kúsok za hranicami s Českom, trebárs z Liberca doň dôjdete autom počas hodiny. Nachádza sa na juhu Poľska, v Dolnosliezskom vojvodstve, v ktorom leží aj ďalšie kúpeľné strediská, napríklad Kudowa Zdrój.

Tešte sa na krásne prírodné scenérie, širokú škálu outdoorových aktivít a prvotriednu relaxáciu

Úplne zlomovým bol pre malomesto rok 1572, kedy si berlínsky lekár Leonard Thurneysser všimol liečivé vlastnosti tunajších prameňov. O pár rokov neskôr, v druhej polovici 18. storočia, bol v meste postavený prvý kúpeľný dom.

Dnes je Świeradów-Zdrój presláveným kúpeľným strediskom, v ktorom aj vy môžete spoznať silu liečivých prameňov, ktoré zaháňajú zdravotné neduhy. Srdcom mesta je, samozrejme, kúpeľný park, ktorý sa nachádza priamo v centre. Nájdete v ňom niekoľko reštaurácií, a kaviarní alebo hlavnú kolonádu, ktorá vás zavedie k liečivým prameňom. Park zdobí starostlivo upravená zeleň a cestičky, po ktorých sa dá vydať až k peknému rybníku. Navyše sa tu zachovali malebné secesné vily a nádherná drevená kolonáda. O krásnej scenérie tak rozhodne nie je núdza.

Veľkej obľube sa medzi návštevníkmi teší aj Chodník v oblakoch na blízkom návrší. K výletom do prírody pozývajú poľské Jizerské hory, pýšiace sa nedotknutou prírodou. Mestečko môžete navštíviť celoročne. V lete na vás čakajú najrôznejšie túry alebo cyklovýlety, v zime parádna lyžovačka.