Dovolenka v Splite

Báječná letná dovolenka na jednom z najslnečnejších miest v Európe? To vás čaká v obľúbenom prímorskom letovisku Split, ktoré sa nachádza v chorvátskej Dalmácii. Pamiatky zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, vynikajúca stredomorská kuchyňa a kúpanie sa na skvelých plážach - to všetko vám prinesie pobyt v Splite. Kam sa teda vyberiete?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Krištáľovo čisté more, prímorská atmosféra v úzkych uličkách, hudba a osviežujúce nápoje - viete si predstaviť lepšiu dovolenku? Leto v Splite vám prinesie zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete. Tešiť sa tu môžete na báječné kúpanie, pripomienky histórie, ale aj na výbornú stredomorskú kuchyňu.

Dovolenka v Splite - cez deň relaxujte na pláži, večer sa zabávajte v meste

Split je druhé najväčšie chorvátske mesto a prirodzené centrum strednej Dalmácie. Významný prístav ukrýva množstvo historických pamiatok, ktoré navštevujú davy turistov zo širokého okolia. Uchváti vás najmä starobylý Diocletiánov palác zapísaný na zozname UNESCO, ktorý pamätá ešte časy starovekého Ríma. Nájdete tu však aj množstvo kostolov a ďalších zaujímavých budov.

Atraktívne však nie sú len miestne pamiatky, ale aj okolité pláže. Najobľúbenejšou plážou je Bacvice Beach, ktorá sa nachádza len niekoľko minút od centra mesta. Táto rušná piesočnatá pláž je zaujímavá svojou dobrou dostupnosťou, čistou vodou a množstvom zábavných aktivít pre celú rodinu. Medzi ďalšie obľúbené pláže patria Kašjuni, Kaštelet a Žnjan. Na Splitskej riviére vás čaká veľa možností na kúpanie.

Split je tiež ideálnym východiskovým bodom na výlety do okolia. Z miestneho prístavu denne vyrážajú lode na neďaleké ostrovy Hvar a Vis, ktoré sú známe svojím rušným nočným životom a krásnymi plážami. Naplánujte si tiež návštevu ďalšieho mesta zapísaného na zozname UNESCO. Je to mesto Trogir, ktoré je od Splitu vzdialené len 20 km.