Romantická dovolenka v Taliansku

Vedeli ste, že zamilovaní chcú vždy navštíviť tie najromantickejšie a najkrajšie miesta na svete? A práve Taliansko je svojou rozmanitosťou natoľko pestré, že v mnohých ohľadoch predčí vaše očakávania.

Načítavam ponuky...


Viete si predstaviť niečo romantickejšie, než sú prechádzky po pláži, túlanie sa po najslávnejších mestách spojených s nehynúcimi príbehmi o láske či posedenie na terase reštaurácie s pohárikom toho najlahodnejšieho miestneho vína v ruke? My len ťažko, a tak sme pre vás pripravili výber tých najromantickejších pobytov pre páry, ktoré môžete zažiť práve v Taliansku. Splňte sebe a svojej polovičke sen o dokonalej romantike a užívajte si život la dolce vita so všetkým, čo k tomu patrí.

Zahorte (znovu) láskou na najromantickejších miestach Talianska

Medzi tie najromantickejšie lokality v Taliansku patrí jednoznačne Benátsko, ktoré priam prekypuje mestečkami s úzkymi prepletenými uličkami a balkónmi, pod ktorými sa od nepamäti vyznáva láska. Vydajte sa napríklad do Verony, kde dodnes stojí dom pripisovaný Júlii zo slávnej tragédie. Za návštevu stojí tiež mesto Padova alebo Benátky vybudované v lagúne na 118 ostrovoch poprepájaných mestami. Dosýta si tu užijete prehliadky známych palácov, plavby na gondole a tie najchutnejšie cestoviny.

O pobyt plný lásky neprídete ani v Toskánsku, ktoré je preslávené rozsiahlymi vinicami a svetoznámymi mestami s kultúrnymi pamiatkami. Za návštevu stojí jednoznačne Florencia so svetovo významnými galériami, kde na vlastné oči uvidíte notoricky známe obrazy, fresky i sochy. Za známou šikmou vežou sa vyberte do Pisy, ku ktorej je to len kúsok k moru. Ak sa ale rozhodnete zostať vo vnútrozemí a vychutnávať si znamenité víno, zarezervujte si ubytovanie s bazénom, aby ste o kúpanie pod rozpáleným slnkom Toskánska neprišli.