Romantická dovolenka v Taliansku

Vedeli ste, že zamilovaní chcú vždy navštíviť tie najromantickejšie a najkrajšie miesta na svete? A práve Taliansko je svojou rozmanitosťou natoľko pestré, že v mnohých ohľadoch predčí vaše očakávania.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na pobyt aj cestu do Hotela Borgo I Tre Baroni spomínam naozaj veľmi rád. Bola to moja prvá veľká cesta po Taliansku a prvé zoznámenie sa s Toskánskom. Po zdolaní kopca a serpentín sa človek ocitne v nádhernej toskánskej dedinke a v štýlovo zariadenom hoteli. Čas môžete tráviť pri bazéne s pohárom vína, alebo sa vydať do Florencie, ktorá je v pohodlnej dojazdovej vzdialenosti. S pokojným srdcom môžem každému odporučiť.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Z Toskánska sme boli všetci nadšení a rozhodne sa sem ešte vrátime. Hotel Il Colombaio ponúka ubytovanie v klasickom toskánskom štýle, navyše je pri ňom veľký bazén, deti zase nadchli korytnačky. Nachádza sa v pohodovej a romantickej dedinke Castellina in Chianti, ktorá je obklopená vinicami a plná fantastických reštaurácií i kaviarní. Navyše to je odtiaľ kúsok do skvostných miest ako sú Siena a Florencia.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím


Viete si predstaviť niečo romantickejšie, než sú prechádzky po pláži, túlanie sa po najslávnejších mestách spojených s nehynúcimi príbehmi o láske či posedenie na terase reštaurácie s pohárikom toho najlahodnejšieho miestneho vína v ruke? My len ťažko, a tak sme pre vás pripravili výber tých najromantickejších pobytov pre páry, ktoré môžete zažiť práve v Taliansku. Splňte sebe a svojej polovičke sen o dokonalej romantike a užívajte si život la dolce vita so všetkým, čo k tomu patrí.

Zahorte (znovu) láskou na najromantickejších miestach Talianska

Medzi tie najromantickejšie lokality v Taliansku patrí jednoznačne Benátsko, ktoré priam prekypuje mestečkami s úzkymi prepletenými uličkami a balkónmi, pod ktorými sa od nepamäti vyznáva láska. Vydajte sa napríklad do Verony, kde dodnes stojí dom pripisovaný Júlii zo slávnej tragédie. Za návštevu stojí tiež mesto Padova alebo Benátky vybudované v lagúne na 118 ostrovoch poprepájaných mestami. Dosýta si tu užijete prehliadky známych palácov, plavby na gondole a tie najchutnejšie cestoviny.

O pobyt plný lásky neprídete ani v Toskánsku, ktoré je preslávené rozsiahlymi vinicami a svetoznámymi mestami s kultúrnymi pamiatkami. Za návštevu stojí jednoznačne Florencia so svetovo významnými galériami, kde na vlastné oči uvidíte notoricky známe obrazy, fresky i sochy. Za známou šikmou vežou sa vyberte do Pisy, ku ktorej je to len kúsok k moru. Ak sa ale rozhodnete zostať vo vnútrozemí a vychutnávať si znamenité víno, zarezervujte si ubytovanie s bazénom, aby ste o kúpanie pod rozpáleným slnkom Toskánska neprišli.