Dovolenka v Pule

Nechajte sa očariť prímorskou atmosférou chorvátskej Istrie. Pláže ocenené modrou vlajkou, starobylé pamiatky a nekonečné turistické atrakcie - Pula vám poskytne všetko, čo od letnej dovolenky očakávate. Pridajte sa k nám a objavte krásy jadranského pobrežia, stačí si vybrať jednu z našich romantických dovoleniek v Pule. Tak ktorá to bude?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Hľadáte bezstarostnú dovolenku pri mori? Pula v Chorvátsku vás zláka svojimi rozprávkovými plážami, chutnou stredomorskou kuchyňou a nezabudnuteľným čarom architektúry, ktorej najväčšou ozdobou je Aréna alebo rímsky amfiteáter. Tak nečakajte a vydajte sa spoznávať perlu Istrie.

Starobylé pamiatky, najlepšie pláže a čisté more - to je pobyt v Pule

Pula vás prekvapí svojím šarmom. Toto jedinečné mesto spája starobylú antickú architektúru s modernými turistickými atrakciami. Toto významné prístavné mesto poteší každého, kto chce stráviť letnú dovolenku pri vode a užiť si príjemné večery pri osviežujúcom nápoji alebo pohári vína.

Nechajte sa zlákať miestnymi plážami, ktoré sú najčastejšie štrkové alebo kamenisté. Môžete sa uvelebiť v tichej zátoke ďaleko od davov ľudí alebo si vybrať pláže s množstvom turistických zariadení. Prvotriedny relax vás čaká na plážach ocenených modrou vlajkou, ako sú Ambrela, Brioni a Histria. Dokonalý oddych pri mori však sľubujú aj ďalšie pláže, vyskúšajte Havajku, Stoju alebo Pješčanu Uvalu.

V meste si určite nenechajte ujsť jeden z najlepšie zachovaných rímskych amfiteátrov na svete, ktorý Chorváti nazývajú Aréna. Táto jedinečná pamiatka pochádza z 1. storočia. Kedysi sa v nej konali gladiátorské zápasy, dnes sa v nej konajú rôzne festivaly a kultúrne podujatia a v jej podzemí sa nachádza múzeum histórie spracovania olív s exponátmi zo starovekého Ríma. Okrem toho tu nájdete byzantskú kaplnku, Baziliku Eufrázia a františkánsky kostol s múzeom.