Dovolenka v Ligúrii

V Ligúrii si užijete dovolenku plnú farieb. Tyrkysové more, pastelové domčeky, blankytne modré nebo a zlatisté slnko - viete si snáď predstaviť lepšie leto? Vyberte si pobyt v Ligúrii a doprajte si odpočinok na pláži aj spoznávanie bohatej kultúry.

Načítavam ponuky...


Pestrý región Ligúria má všetko, čo od letného pobytu čakáte – krásnu prírodu, bohatý kultúrny život a, samozrejme, to najlepšie talianske jedlo. Keď sa k tomu pridajú nádherné scenérie, na ktoré sa nebudete môcť vynadívať, k dokonalosti už veľa nechýba. Tak hurá do Talianska!

Prežite letnú idylku v talianskej Ligúrii

Teplé leto volá po osviežení a kde inde sa v Ligúrii schladiť ako v mori? Tretí najmenší taliansky kraj je známy nádherným pobrežím s malebnými zátokami, úžasnými plážami a skalnatými útesmi. Medzi obľúbené pláže patria Albenga, Sanremo, Diano Marina alebo piesočné pláže v letovisku Alassio. Kvalita pláží je na vysokej úrovni a Stredozemné more vyniká čistotou. Siahnite po pobyte pri pláži a majte to za odpočinkom čo najbližšie.

Po dni strávenom pri vode navštívte jedno z letovísk, ktoré sa vyznačujú bohatým nočným životom a tou pravou talianskou atmosférou. Vyraziť môžete na prehliadku pamiatok, ktoré pripomínajú dlhú históriu regiónu. Najviac ich nájdete v Janove, kde na váš obdiv čaká architektonický komplex v mestskej časti Strade Nuove zo Zoznamu UNESCO. Zastavte sa tiež na krásnom hlavnom námestí Piazza de Ferrari alebo navštívte najvýznamnejší tunajší kostol Santa Maria di Castello. Chuťové poháriky potešte tradičnými cestovinami s bazalkovým pestom Genovesa.

Medzi ďalšie populárne miesta v Ligúrii patrí prístavné mesto La Spezia. V ňom objavíte hrad Castello di San Giorgio z 13. storočia a katedrálu Cristo Re dei Secoli. V zálive Golfo della Spezia sa potom tešte na objavovanie krásnych letovísk, ako je Lerici, Portovenere alebo Sarzana. Vyberte si jeden z wellness pobytov v Ligúrii a užite si jedinečný relax.

Najkúzelnejším miestom je oblasť Cinque Terre, ktorá sa skladá z piatich dediniek vsadených do skalnatých útesov. Tyrkysová hladina mora tvorí v kombinácii s farebnými domčekmi dokonalý zážitok, ktorý si nesmiete nechať ujsť. A keď miestne scenérie zbadáte, neprekvapí vás, že sú dedinky zapísané na Zozname UNESCO. Pokiaľ chcete so svojou polovičkou vyraziť na romantickú dovolenku, potom ste možno práve našli svoju cieľovú destináciu.