Luxusné ubytovanie v centre Budapešti

Expo Congress Hotel **** je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí túžia po luxuse a každodenných výletoch do okolia. Nachádza sa hneď vedľa budapeštianskeho výstaviska Hungexpo v zelenom páse v centre mesta. Milovníci koní ocenia 300 m vzdialenú jazdiareň v parku Kincsem.

Zaslúžený oddych si doprajete v luxusne zariadených izbách, súčasťou každej z nich je trezor, individuálna klimatizácia, minibar, súprava na šitie a vlastné sociálne zariadenie so sprchou či vaňou. Na vyžiadanie je možné tiež zapožičať toaletné potreby, župan, papuče a deku naviac.

Vychutnajte si drink a wellness v oblakoch

Na prízemí hotela sa nachádza reštaurácia Expo Brasserie, kde si pochutnáte na vynikajúcej maďarskej kuchyni. Večer si môžete zájsť na nebeský drink do baru Sky na 12. poschodí.

Po dlhej prechádzke po Budapešti rozhodne prídu vhod moderné kúpele na najvyššom poschodí hotela. Vďaka skvelému umiestneniu tak budete mať počas relaxu nádherný panoramatický výhľad na okolie. Relaxovať môžete v saune, parnom kúpeli alebo na ležadlách v oddychovej zóne.

Budapešť, mesto plné kultúry a histórie

Maďarská metropola na Dunaji má bohatú históriu a je zaradená do zoznamu pamiatok UNESCO - nielen preto je turistami veľmi obľúbená. Navštívte starobylé historické pamiatky, ochutnajte tradičné gastronomické lahôdky, víno, alebo pikantné klobásky v miestnych reštauráciách alebo zájdite do slávnych kúpeľov.

Dodatočné info

 • Ako si zarezervovať pobyt? Po zaplatení dostanete kupón s kódom KING. Do 10 dní od doručenia tohto kupónu je nutné aktivovať kupón na @endif tomto odkazu. Tu vyplňte všetky informácie (formulár sa dá prepnúť do slovenského jazyka). Po odoslaní formulára obdržíte na e-mail nový voucher v pdf s novým unikátnym číslom, ktoré nahlásite pri svojej rezervácii hotela. Týmto číslom sa tiež budete preukazovať počas svojho pobytu. Rezerváciu si môžete zariadiť buď sami na recepcii hotela, alebo kontaktujte našu zákaznícku podporu, ktorá vám s rezerváciou pomôže.

 • V týchto termínoch nie je možné kupón uplatniť: 23. - 26.1., 7. - 10.2., 21. - 24.2. a počas konania Formuly 1.

 • Rezervácia je možná iba cez e-mail.

 • Jedno dieťa do 11,9 rokov zdarma s raňajkami bez nároku na prístelku.

 • Ďalšie osoby (deti aj dospelí) 12 €/noc s raňajkami a prístelkou.

 • Miestny poplatok 300 HUF (cca 1,2 €)/osoba staršia ako 18 rokov/noc.

 • Sezónny príplatok (29.3. - 31.10.) 12 €/izba/noc.

 • Vratná kaucia 50 €/pobyt.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 do 24:00 hodín, check out od 5:00 do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Norbert B.)

Jeden z najlepších hotelov v Budapešti čo sa týka pomer cena a kvalita. Velká spokojnosť.

Vynikajúce (Daniel M.)

Hotel v pořádku, čisto, personál milý, profesionální, snídaně bohatá, pokoj čistý.

Vynikajúce (Martin Z.)

Prostředí hotelu bylo příjemné, hluk od železniční trati do pokoje nedoléhal. Vybavení odpovídalo spíše kategorii***+ v porovnání s Prahou, ale vše bylo čisté, připravené, na dva noclehy jsme byli spokojení. Strava (snídaně) formou bufetových stolů byla vynikající, wellness jednoduchý. Zde náladu kazila hlučnější pánská společnost podnapilých polských hostů, ale to personál nemá šanci moc ovlivnit. Recepční byli milí, vstřícní, totéž obsluha restaurace. Obsluha baru ve 12. patře by však mohla být svižnější. Ostatním návštěvníkům, kteří přijedou jako my vlakem (nádraží Keleti je pouhé 2 stanice metrem od hotelu) bych doporučil zakoupit jízdenku na 24 hodin a případně i balíček jízdenek po 10ks, cestuje-li spolu pár. Potom lze po městě cestovat kam se zamane.

Tipy na výlet

Kúpele Széchenyi

Kúpele Széchenyi

Najznámejšie budapeštianske kúpele ponúkajú vnútorné aj vonkajšie plavecké a odpočinkové bazény, vírivku, komory s parou, sauny a mnoho liečebných aj relaxačných procedúr.

Medzi 21 bazénmi nájdete bazény s termálnou vodou s teplotou 28 - 40 °C, plavecké aj zážitkové bazény. Termálna liečivá voda pôsobí priaznivo na ochorenia kĺbov, srdcové choroby ale tiež pomáha pri rehabilitácii po rôznych zraneniach.

Celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 15 €) a komplex je otvorený každý deň od 6:00 do 22:00 hodín. Ak máte radi relax v teplej vode, neváhajte ani chvíľu a tieto kúpele navštívte.

Kúpele Gellert

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Budova Parlamentu

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.