Luxusné ubytovanie v centre Budapešti

Expo Congress Hotel **** je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí túžia po luxuse a každodenných výletoch do okolia. Nachádza sa hneď vedľa budapeštianskeho výstaviska Hungexpo v zelenom páse v centre mesta. Milovníci koní ocenia 300 m vzdialenú jazdiareň v parku Kincsem.

Zaslúžený oddych si doprajete v luxusne zariadených izbách, súčasťou každej z nich je trezor, individuálna klimatizácia, minibar, súprava na šitie a vlastné sociálne zariadenie so sprchou či vaňou. Na vyžiadanie je možné tiež zapožičať toaletné potreby, župan, papuče a deku naviac.

Vychutnajte si drink a wellness v oblakoch

Na prízemí hotela sa nachádza reštaurácia Expo Brasserie, kde si pochutnáte na vynikajúcej maďarskej kuchyni. Večer si môžete zájsť na nebeský drink do baru Sky na 12. poschodí.

Po dlhej prechádzke po Budapešti rozhodne prídu vhod moderné kúpele na najvyššom poschodí hotela. Vďaka skvelému umiestneniu tak budete mať počas relaxu nádherný panoramatický výhľad na okolie. Relaxovať môžete v saune, parnom kúpeli alebo na ležadlách v oddychovej zóne.

Budapešť, mesto plné kultúry a histórie

Maďarská metropola na Dunaji má bohatú históriu a je zaradená do zoznamu pamiatok UNESCO - nielen preto je turistami veľmi obľúbená. Navštívte starobylé historické pamiatky, ochutnajte tradičné gastronomické lahôdky, víno, alebo pikantné klobásky v miestnych reštauráciách alebo zájdite do slávnych kúpeľov.

Dodatočné info

 • V týchto termínoch nie je možné kupón uplatniť: 23. - 26.1., 7. - 10.2., 21. - 24.2., 3. - 7.4. ,14. - 17.5. a počas konania Formuly 1.

 • Rezervácia je možná iba cez e-mail. Kupóny je možné kombinovať.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom v CK. Uvedené termíny v kalendári sú iba orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v CK záväzne zarezervujte. K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Jedno dieťa do 11,9 rokov zdarma s raňajkami bez nároku na prístelku.

 • Ďalšie osoby (deti aj dospelí) 12 €/noc s raňajkami a prístelkou.

 • Miestny poplatok 300 HUF (cca 1,2 €)/osoba staršia ako 18 rokov/noc.

 • Sezónny príplatok (29.3. - 31.10.) 12 €/izba/noc.

 • Vratná kaucia 50 €/pobyt.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 do 24:00 hodín, check out od 5:00 do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Luděk P.)

Ubytování pěkné, čisté, strava výborná, ale jeden den jsme čekali na večeři více jak 40 minut, což 4* hotelu (ale nejen v něm) považuji za neakceptovatelné.

Vynikajúce (Norbert B.)

Jeden z najlepších hotelov v Budapešti čo sa týka pomer cena a kvalita. Velká spokojnosť.

Vynikajúce (Štěpánka M.)

Prostředí hotelu je krásně čisté, moderně zařízené pokoje a sociální zařízení. Venku by mohli dbát v okolí na větší čistotu (odpadky na parkovišti). Strava vynikající, velká nabídka snídaní, večeře také super. Na recepci i všude jinde perfektní domluva v angličtině. Sky bar s nabídkou nezklamal. Wellness bohužel neodpovídalo popisu. Fungovalo jen napůl, absence jakékoli "obsluhy", klíčky od skříněk v šatně nikdo neposkytl. Vířivka napůl rozbitá. Sauna a pára super.

Tipy na výlet

Kúpele Széchenyi

Kúpele Széchenyi

Najznámejšie budapeštianske kúpele ponúkajú vnútorné aj vonkajšie plavecké a odpočinkové bazény, vírivku, komory s parou, sauny a mnoho liečebných aj relaxačných procedúr.

Medzi 21 bazénmi nájdete bazény s termálnou vodou s teplotou 28 - 40 °C, plavecké aj zážitkové bazény. Termálna liečivá voda pôsobí priaznivo na ochorenia kĺbov, srdcové choroby ale tiež pomáha pri rehabilitácii po rôznych zraneniach.

Celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 15 €) a komplex je otvorený každý deň od 6:00 do 22:00 hodín. Ak máte radi relax v teplej vode, neváhajte ani chvíľu a tieto kúpele navštívte.

Kúpele Gellert

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Budova Parlamentu

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.