Užite si dovolenku v známych českých kúpeľoch. Penzión Hortenzie vám okrem ubytovania ponúka aj polpenziu, víno, posedenie v orientálnej reštaurácii, úschovu bicyklov a dvojhodinový vstup do Aquafora s vyhrievanými bazénmi i celoročnou vonkajšou vírivkou.

Pohodový kúpeľný pobyt

Penzión Hortenzie leží v pokojnej časti Františkových Lázní. Ubytovaní budete v pohodlných izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV/SAT a WiFi. Väčšina izieb má aj chladničku.

Miestna štýlová reštaurácia je otvorená štvrtok - nedeľa od 11:30 do 21:00 hodín a ponúka to najlepšie z tradičných českých špecialít. V cene balíčka máte polpenziu, takže si tieto lahôdky určite vychutnáte.

Kúpanie a relax v kúpeľnom trojuholníku

Využite voľný dvojhodinový vstup do Aquafora Františkovy Lázne. Čaká na vás vnútorný bazén s vyhrievanou vodou, celoročná vonkajšia vírivka, sauna a mnoho ďalších atrakcií pre dospelých aj deti. Výlet do vodného sveta si tak užije celá rodina.

Prechádzky po kolonádach, viac ako 20 rôznych liečivých prameňov, kúpeľná atmosféra, to všetko a ešte viac vás čaká počas dovolenky vo Františkových Lázňach. Tradícia tunajšej minerálnej vody siaha až do 15. storočia a je vychýrená nielen u nás, ale tiež napríklad v Nemecku.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (heckel.m@seznam.cz, +420 731 446 540). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa od 3 rokov 350 Kč (cca 14 €)/noc na prístelke bez stravy.

 • Príplatok za polpenziu 240 Kč (cca 9,6 €)/dieťa/noc.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Miestny poplatok 15 Kč (cca 0,6 €)/osoba/noc.

 • Víkendový príplatok 200 Kč (cca 8 €)/kupón (platný od 1.5.2019).

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 do 17:30 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Milada N.)

Jela jsem spolu se slepým tatínkem poprvé a byli jsme naprosto spokojeni. Krásný, čistý pokoj, bohaté snídaně, výborné večeře. Příjemný pan majitel ochotný kdykoli vyjít vstříc. Cítili jsme se tam jako doma. Určitě se vrátíme.

Vynikajúce (Irena M.)

Krásné a klidné místo. Penzion je krásný, nový a vkusně vybavený. Nádherná jídelna. Ochotný a milý pan majitel. Mohu vřele doporučit.

Vynikajúce (Jana P.)

Ubytování bylo moc hezké. Pan majitel velmi příjemný a úsměvavý muž, který naprosto úžasně vařil. Pobyt tedy doporučuj. Škoda že mimo sezónu je ve městě mrtvo. Všechny restaurace zavřené. Měli jsme problém se někde naobědvat. Našli jsme na kolonádě akorát pizzerii Beethoven, kde jsme dostali naprosto neosolené a neochucené špagety, které byly tak akorát s vajíčkem a trochou slaniny.

Tipy na výlet

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Tunajšie pramene a ich liečivé účinky boli známe už v stredoveku. Najstarším využívaným je Františkov Prameň. Po roku 1865 potom Františkove Lázne získavajú status jedných z najvyhľadávanejších európskych kúpeľov. Dnes vás mesto vďaka tomu očarí šachovnicovým pôdorysom a krásnymi empírovými a klasicistickými budovami. Okrem kolonády a nádherných parkov, vyhliadkových veží alebo mestského múzea, si nenechajte ujsť ani známu sochu malého chlapčeka s rybou - tunajší symbol plodnosti.

Pramene sa používajú k pitnej kúre, na kúpele, irigáciam a inhaláciám. Sú účinné na choroby pohybového aparátu, srdca a ciev, gynekologické ochorenia vrátane neplodnosti a ďalšie.

Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum, to je svet vody a relaxu. Dnes je tento komplex považovaný za novodobú dominantu mesta. Nájdete tu tri vnútorné a tri vonkajšie bazény s minimálnou teplotou 28 °C, a s mnohými vodnými atrakciami, ako sú vírivky, vodné jaskyne, stenová masáž, tobogán aj šmýkačky. K areálu patrí aj reštaurácia, saunový svet a detské ihrisko. Zábavu v Aquafore si tak užije celá rodina bez ohľadu na rozmary počasia.

Miniaturpark Boheminium

Miniaturpark Boheminium

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. Nájdete tu hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalších. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorej uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park je otvorený po celý rok vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný aj lanovkou.